Strona główna / Lokalne / W maju podpisanie umowy na budowę ZPO

W maju podpisanie umowy na budowę ZPO

Firma MIRBUD S.A. ze Skierniewic wygrała przetarg na budowę Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej. Na początku maja miasto podpisze z nią umowę. Od tego dnia wykonawca będzie miał 26 miesięcy na zakończenie budowy. W przetargu startowały dwie firmy. Komisja wybrała najkorzystniejszą ofertę za kwotę 33,4 mln złotych. Druga oferta opiewała na 41,7 mln złotych.

W nowym zakładzie będzie 50 łóżek dla pacjentów w ramach NFZ (obecnie 30) i 33 łóżka tzw. komercyjne. Z tych drugich będą mogły skorzystać osoby wymagające stałej opieki, ale niekwalifikujące się do takiej opieki w ramach Funduszu.

Niezależne i nieprzechodnie oddziały, dobra izolacja od hałasu, duży dostęp naturalnego światła, pomieszczenia zapewniające pacjentom intymność i domową atmosferę oraz modułowość obiektu, co pozwoli na jego łatwą rozbudowę w kolejnym etapie – tak w skrócie ma wyglądać ten obiekt.

Zakład powstanie w takiej formule, że w razie potrzeby w przyszłości będzie mógł być rozbudowany.

Zadaniem wykonawcy będzie również dostawa i montaż wyposażenia zakładu.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.