Strona główna / Lokalne / Rozwiązali zawiłe śledztwo. Świnoujscy kryminalni są najlepsi w województwie

Rozwiązali zawiłe śledztwo. Świnoujscy kryminalni są najlepsi w województwie

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu okazali się najlepsi w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu “Policjant Służby Kryminalnej roku 2018”. Świnoujska drużyna zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej, ale jej członkowie zajęli też czołowe miejsca w konkurencjach indywidualnych. Kryminalni ze Świnoujścia będą reprezentować Województwo Zachodniopomorskie w finale krajowym.

Wczoraj w Unieściu zakończyły się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018″, którego celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia kwalifikacji zawodowych. Do eliminacji przystąpiły drużyny ze wszystkich komend miejskich i powiatowych zachodniopomorskiego garnizonu.

W skład każdej drużyny wchodziło czterech policjantów: dwóch funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowo-śledczego, funkcjonariusz z wydziału kryminalnego i technik kryminalistyki.

Eliminacje składały się z dwóch części –  testu wiedzy, który pisali indywidualnie wszyscy uczestniczący w nich policjanci z zakresu swojej specjalności, a więc policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyczni oraz policjanci sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą

Druga część eliminacji to zadanie drużynowe, które oparte było o tzw. kazus, czyli hipotetyczne zdarzanie przestępcze. Zadaniem zawodników drużyny było podjęcie odpowiednich czynności zgodnie ze swoimi obowiązkami służbowymi.

Spośród dwudziestu drużyn najlepszy okazał się zespół z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który w klasyfikacji drużynowej konkursu uzyskał największą ilość punktów i zajął I miejsce. Również w konkurencjach indywidualnych świnoujscy policjanci zajęli czołowe miejsca. Spośród wszystkich uczestników konkursu I miejsce w specjalności nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą zajął Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego ze Świnoujścia, natomiast II miejsce w specjalności operacyjno-rozpoznawczej zajął Naczelnik Wydziału Kryminalnego ze świnoujskiej komendy.

Zwycięska drużyna z KMP w Świnoujściu będzie reprezentować garnizon zachodniopomorski podczas ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Szkole Policji w Pile.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach na szczeblu krajowym!

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Jeden komentarz

  1. To chyba jakiś żart moją mamę napadnięto i wyrwano jej torebkę w tamtym roku w listopadzie i do tej pory nie wiedzą kto to zrobił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.