Strona główna / Lokalne / 67-letni amator szybkiej jazdy poniesie konsekwencje

67-letni amator szybkiej jazdy poniesie konsekwencje

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca przekonał się podróżujący w Świnoujściu skodą mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna jechał z prędkością 140 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 70 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 67-letni amator szybkiej jazdy poniesie dotkliwe konsekwencje.

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

W piątkowe popołudnie policjanci świnoujskiej drogówki kontrolowali ruch pojazdów na drodze krajowej nr 93 w miejscu, gdzie kilka miesięcy temu doszło do śmiertelnego wypadku. W pewnym momencie zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Skoda. Pomiar laserowym miernikiem wskazał prędkość pojazdu 140 km/h, a tym samym przekroczenie dopuszczalnej obowiązującej w tym miejscu prędkości o 70 km/h. Funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu osobówką.

Za kierownicą pędzącej skody siedział 67-letni mieszkaniec Szczecina, na którego, w związku z popełnionym wykroczeniem, mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Mężczyzna skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu, dlatego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i kolizji, dlatego w całym kraju funkcjonariusze wyjątkowo surowo traktują tych, którzy łamią przepisy dotyczące jej limitu. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

 

 

Zobacz również

Już nie tylko terminal kontenerowy, ale także port uniwersalny. Wzorem ma być Gdynia, gdzie osiedla mieszkaniowe powstają w bezpośrednim sąsiedztwie portu

Do naszej skrzynki redakcyjnej trafił e-mail z notatką prasową przygotowaną przez specjalistów od informacji w …

Jeden komentarz

  1. Dziadzisko powinno STRACIĆ PRAWKO! !!! Brawo Policja !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.