Strona główna / Lokalne / 67-letni amator szybkiej jazdy poniesie konsekwencje

67-letni amator szybkiej jazdy poniesie konsekwencje

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca przekonał się podróżujący w Świnoujściu skodą mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna jechał z prędkością 140 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 70 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 67-letni amator szybkiej jazdy poniesie dotkliwe konsekwencje.

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

W piątkowe popołudnie policjanci świnoujskiej drogówki kontrolowali ruch pojazdów na drodze krajowej nr 93 w miejscu, gdzie kilka miesięcy temu doszło do śmiertelnego wypadku. W pewnym momencie zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Skoda. Pomiar laserowym miernikiem wskazał prędkość pojazdu 140 km/h, a tym samym przekroczenie dopuszczalnej obowiązującej w tym miejscu prędkości o 70 km/h. Funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu osobówką.

Za kierownicą pędzącej skody siedział 67-letni mieszkaniec Szczecina, na którego, w związku z popełnionym wykroczeniem, mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Mężczyzna skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu, dlatego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i kolizji, dlatego w całym kraju funkcjonariusze wyjątkowo surowo traktują tych, którzy łamią przepisy dotyczące jej limitu. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

 

 

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Jeden komentarz

  1. Dziadzisko powinno STRACIĆ PRAWKO! !!! Brawo Policja !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.