poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Radny chce przedłużenia falochronu

Radny chce przedłużenia falochronu

Podczas ostatniej sesji rady, odczytano interpelację radnego Wiesława Górecznego. Radny uważa, że to ostatni dzwonek na prace wydłużające falochron z popularnym wiatrakiem na końcu.

– Co roku plaża w Świnoujściu powiększa się średnio o około 1m – 1,25m różnie w różnych latach. Proces ten powoduje regularne zasypywanie falochronu zachodniego. W tym tempie za około 20-30 lat falochron zachodni zostanie zasypany, a za tym nastąpi zblokowanie toru wodnego do Świnoujścia i Szczecina – napisał radny w interpelacji.

Radny uważa, że za przedłużenie falochronu nie powinna płacić gmina, lecz rząd.

– Rozbudowę falochronu, można by było połączyć z wykorzystaniem go jako molo spacerowe z możliwością rozbudowy o stanowiska postojowe dla statków i jachtów, a także do możliwości prowadzenia działalności gospodarczej – dodaje radny.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

4 komentarze

  1. Ręce opadają. Kto jak kto ale radni miasta portowego powinni wiedzieć jak to jest z tymi falochronami i kto za nie odpowiada.

  2. Radny Góreczny znany jest z tego że jak coś wymyśli to tylko usiąść i zapłakać… Widać i tym razem trzyma fason.

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    A niech się zblokuje tor wodny, to może wtedy dotrze do Szczecińskiego łba, że Szczecin nie jest żadnym portem morskim, tylko portem szuwarowo-bagiennym.

  4. Nie, jeszcze tego brakowało żeby zepsuli falochron ze Stawa Młyny. To symbol Świnoujścia nie chciałabym żeby zmienił wygląd a na końcu powstał jakiś bar albo przystań dla Adlerów. Wystarczy że schrzanili Falochron Wschodni na Warszowie, zmienili mu nazwe na jakis 'centralny” i dobudowali jakieś g. na końcu. Ten stary falochron przetrwał ponad 150 lat, niszczyły go sztormy i był miejscami wybrakowany ale stał i trzymał sie dobrze. ok. 30 lat temu zrobili remont falochronu i już widzę że wszystko pęka i sie sypie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.