Strona główna / Lokalne / Maturzyści zakończyli rok szkolny. Przed nimi ważny egzamin

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Przed nimi ważny egzamin

Podziękowania dla nauczycieli, dyrekcji, gratulacje dla rodziców, aż w końcu życzenia połamania piór na maturze – tak wyglądało piątkowe zakończenie roku szkolnego przez maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu.

W szkolnej sali zorganizowano bardzo uroczyste zakończenie roku. Były występy artystyczne, nagrody dla prymusów i gratulacje dla wyróżniających się uczniów. Nasz reporter w oczach niektórych absolwentów dostrzegł nawet łzy. Mury szkoły w tym roku opuszczają 4 klasy, czyli 90 uczniów.

– Za każdego z osobna i wszystkich razem mocno trzymam kciuki. Będzie dobrze. W końcu ciężko pracowaliście przez ostatnie trzy lata, a i teraz na pewno jeszcze powtarzacie wiadomości – mówił podczas spotkania prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

Według danych CKE do tegorocznych egzaminów, w całej Polsce, przystąpi ok 272 600 absolwentów liceum ogólnokształcącego i technikum.

Maraton maturalny potrwa on od 4 do 25 maja. Część pisemna odbywać się będzie do 23 maja natomiast część ustna: od 5 do 25 maja, z zastrzeżeniem że część ustna egzaminu z języka polskiego i języków mniejszości narodowych w nowej formule będzie przeprowadzana od 9 do 22 maja.

Zobacz również

Montują rury do mrożenia fragmentu tunelu. Będą tam wyjścia ewakuacyjne

Prace porządkowe i utrzymaniowe na placu budowy po stronie wyspy Wolin,  odwadnianie i czyszczenie komory …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.