Strona główna / Lokalne / Świnoujścianie modlili się w intencji Alfiego Evansa

Świnoujścianie modlili się w intencji Alfiego Evansa

Alfie Evans cierpiał na rzadką chorobę układu nerwowego. Został odłączony od aparatury, po kilku dniach zmarł. Lekarze nie chcieli go dalej leczyć, a sąd brytyjski nie pozwoli na jego przewiezienie do innego kraju.  

Świnoujścianie modlili się w intencji 2-latka. Przed popiersiem św. Jana Pawła II spontanicznie położono kwiaty i maskotki.

Alfie Evans cierpiał na nieznaną chorobę neurologiczną. Lekarze ze szpitala w Liverpoolu twierdzili, że nie są w stanie mu pomóc. Rodzice podjęli walkę o życie chłopca i szukali szpitala na świecie, w którym lekarze będą chcieli zająć się ich dzieckiem. Brytyjski sąd podjął jednak decyzję o odłączeniu chłopca od aparatury podtrzymującej życie. Papież Franciszek przyjął ojca chłopca na specjalnej audiencji, dziecku przyznano obywatelstwo Watykanu, aby ułatwić transport do Włoch. Jednak w ojczyźnie dziecka nie zgodzono się na transport chorego chłopca.

 

 

 

Zobacz również

RCB ostrzega mieszkańców całego kraju przed silnym wiatrem

RCB ostrzega mieszkańców całej Polski przed silnym wiatrem w niedzielę wieczorem, w nocy oraz w …

3 komentarze

  1. Może warto myśleć tak: bliższa koszula ciału. W związku z tym pomódlcie się za rządzacych w Polsce aby otrzeźwieli i spełnili oczekiwania osób niepełnosprawnych, protestujących w sejmie. Tym bardziej że oczekuja od kobiet aby rodziły wszystkie dzieci bez względu na uszkodzenia.

    • Rząd (W przeciwieństwie do poprzedniego rządu) już spełnił oczekiwania protestujących, ale jak widać protestujący wolą wykorzystywać swoje niepełnosprawne dzieci do politycznej jatki. Co do Alfiego to jest to tylko jeden z wielu przykładów na upadek zachodniej cywilizacji. Nazizm ubrał się w szaty sali sądowej i sterylnego szpitala zamiast komór gazowych. Dzięki Bogu, że żyję w Polsce.

  2. A za te chore osoby domagajace się opieki finansowej od panstwa, skoro kaze kobietom rodzić każde dziecko. To nie będą się modlić? Modlcie się o otrzezwienie rządzących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.