Strona główna / Lokalne / Świnoujścianie modlili się w intencji Alfiego Evansa

Świnoujścianie modlili się w intencji Alfiego Evansa

Alfie Evans cierpiał na rzadką chorobę układu nerwowego. Został odłączony od aparatury, po kilku dniach zmarł. Lekarze nie chcieli go dalej leczyć, a sąd brytyjski nie pozwoli na jego przewiezienie do innego kraju.  

Świnoujścianie modlili się w intencji 2-latka. Przed popiersiem św. Jana Pawła II spontanicznie położono kwiaty i maskotki.

Alfie Evans cierpiał na nieznaną chorobę neurologiczną. Lekarze ze szpitala w Liverpoolu twierdzili, że nie są w stanie mu pomóc. Rodzice podjęli walkę o życie chłopca i szukali szpitala na świecie, w którym lekarze będą chcieli zająć się ich dzieckiem. Brytyjski sąd podjął jednak decyzję o odłączeniu chłopca od aparatury podtrzymującej życie. Papież Franciszek przyjął ojca chłopca na specjalnej audiencji, dziecku przyznano obywatelstwo Watykanu, aby ułatwić transport do Włoch. Jednak w ojczyźnie dziecka nie zgodzono się na transport chorego chłopca.

 

 

 

Zobacz również

Ktoś podpalił sklep na promenadzie. Sprawca na wolności

Podpalacz podłożył ogień pod drzwi sklepu Żabka na promenadzie. Na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się. …

3 komentarze

  1. Może warto myśleć tak: bliższa koszula ciału. W związku z tym pomódlcie się za rządzacych w Polsce aby otrzeźwieli i spełnili oczekiwania osób niepełnosprawnych, protestujących w sejmie. Tym bardziej że oczekuja od kobiet aby rodziły wszystkie dzieci bez względu na uszkodzenia.

    • Rząd (W przeciwieństwie do poprzedniego rządu) już spełnił oczekiwania protestujących, ale jak widać protestujący wolą wykorzystywać swoje niepełnosprawne dzieci do politycznej jatki. Co do Alfiego to jest to tylko jeden z wielu przykładów na upadek zachodniej cywilizacji. Nazizm ubrał się w szaty sali sądowej i sterylnego szpitala zamiast komór gazowych. Dzięki Bogu, że żyję w Polsce.

  2. A za te chore osoby domagajace się opieki finansowej od panstwa, skoro kaze kobietom rodzić każde dziecko. To nie będą się modlić? Modlcie się o otrzezwienie rządzących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.