Strona główna / Lokalne / Czarny pył nad miastem. Zamiast jodu nawdychali się węgla

Czarny pył nad miastem. Zamiast jodu nawdychali się węgla

Wystarczyło kilka minut porywistego wiatru, aby pył węglowy uniósł się do góry i z Warszowa przeniósł się na drugi brzeg kanału i plażę. Pod węglem znalazła się m.in. przystań „Cztery Wiatry”, Fort Anioła i Wiatrak. Najgorzej jednak było przy Latarni Morskiej i Fortem Gerharda.

Wszystkie z opisanych miejsc były licznie odwiedzane przez turystów. Taka „czarna chmura” to wątpliwa atrakcja dla miasta i jego mieszkańców.

Węgiel jest magazynowany w OT Porcie luzem na placach składowych. Zarządzający firmą twierdzą, że w razie wystąpienia wiatru, polewają ładunek wodą. Jednak w poniedziałek najwyraźniej nie zdążyli.

Najwyższy czas, aby tym uciążliwym problemem zajęły się odpowiednie instytucje państwowe odpowiedzialne za ochronę środowiska naturalnego oraz zdrowie ludzi.

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

2 komentarze

  1. Zarządzający niestety kłamią. Na placach składowych nie ma żadnych zraszaczy a polewanie tylu placów jednym wężem strażackim takiej powierzchni jest po prostu nie możliwe.

  2. Wczesna wiosna Alergia a lekarze każą mi przyjmować leki po których jestem bardzo senny i dzień wygląda przez to okropnie. Na jednym z forum przeczytałem pozytywna opinie na temat syropu konopnego z Rokitnikiem ( rokitnik ma w sobie 20 razy więcej wit C niż cytrusy ) … już wyjaśniam … stres podnosi poziom histaminy, a ta jest zapalnikiem reakcji alergicznych
    -kiedy poziom histaminy rośnie spada poziom witaminy C i odwrotnie kiedy dostarczamy witaminę C spada poziom histaminy przez co rośnie aktywność limfocytów i zmniejszają się reakcje alergiczne … syrop pije miesiąc i zero alergi polecam spróbować a syrop kupiłem na konopiafarmacja pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.