Strona główna / Lokalne / Czarny pył nad miastem. Zamiast jodu nawdychali się węgla

Czarny pył nad miastem. Zamiast jodu nawdychali się węgla

Wystarczyło kilka minut porywistego wiatru, aby pył węglowy uniósł się do góry i z Warszowa przeniósł się na drugi brzeg kanału i plażę. Pod węglem znalazła się m.in. przystań „Cztery Wiatry”, Fort Anioła i Wiatrak. Najgorzej jednak było przy Latarni Morskiej i Fortem Gerharda.

Wszystkie z opisanych miejsc były licznie odwiedzane przez turystów. Taka „czarna chmura” to wątpliwa atrakcja dla miasta i jego mieszkańców.

Węgiel jest magazynowany w OT Porcie luzem na placach składowych. Zarządzający firmą twierdzą, że w razie wystąpienia wiatru, polewają ładunek wodą. Jednak w poniedziałek najwyraźniej nie zdążyli.

Najwyższy czas, aby tym uciążliwym problemem zajęły się odpowiednie instytucje państwowe odpowiedzialne za ochronę środowiska naturalnego oraz zdrowie ludzi.

Zobacz również

Mocna stawka na meczach w Świnoujściu !

Do centrum Świnoujścia po raz 6 powracają regaty Polish Match Tour. Czas na kolejny pokaz …

2 komentarze

  1. Zarządzający niestety kłamią. Na placach składowych nie ma żadnych zraszaczy a polewanie tylu placów jednym wężem strażackim takiej powierzchni jest po prostu nie możliwe.

  2. Wczesna wiosna Alergia a lekarze każą mi przyjmować leki po których jestem bardzo senny i dzień wygląda przez to okropnie. Na jednym z forum przeczytałem pozytywna opinie na temat syropu konopnego z Rokitnikiem ( rokitnik ma w sobie 20 razy więcej wit C niż cytrusy ) … już wyjaśniam … stres podnosi poziom histaminy, a ta jest zapalnikiem reakcji alergicznych
    -kiedy poziom histaminy rośnie spada poziom witaminy C i odwrotnie kiedy dostarczamy witaminę C spada poziom histaminy przez co rośnie aktywność limfocytów i zmniejszają się reakcje alergiczne … syrop pije miesiąc i zero alergi polecam spróbować a syrop kupiłem na konopiafarmacja pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.