poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Wielki Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – znamy finalistów!

Wielki Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – znamy finalistów!

Za nami dwa dni emocjonujących zmagań na boiskach Legii i Agrykoli, które wyłoniły finalistów XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach U-10 i U-12. Już jutro osiem drużyn rozstrzygnie między sobą rywalizację o cztery złote medale. Areną Wielkiego Finału będzie PGE Narodowy. Transmisja od 10:10 na kanałach Super Polsat i Polsat Sport oraz na antenie internetowego radia Weszło.FM.

Podobnie jak wielkie piłkarskie imprezy, Finał Ogólnopolski Turnieju rozpoczęła ceremonia otwarcia. Prawie 700 dzieci, które dotarły do tego etapu zmagań, przemaszerowały w niedzielę błoniami PGE Narodowego, by następnie poznać swoich grupowych rywali, z którymi mieli zagrać w ciągu dwóch najbliższych dni.

Niedzielne losowanie grup było jednak tylko przedsmakiem tego, po co 64 najlepsze drużyny z kategorii U-10 i U-12 przyjechały do Warszawy. W poniedziałek i wtorek na boiskach treningowych Legii i Agrykoli mistrzowie 16 województw stanęli do rywalizacji o miejsca w Wielkim Finale. W poniedziałek obserwowaliśmy mecze fazy grupowej, natomiast we wtorek poznaliśmy klasyfikację miejsc 3-16 we wszystkich kategoriach oraz cztery pary finałowe.

I tak, województwo podkarpackie będzie reprezentowała drużyna Beniaminka Krosno (kategoria U-10) w starciu z piłkarkami z KKS Katowice ze Śląska. Województwo wielkopolskie reprezentowane przez chłopców z UKS AP Reissa Poznań zmierzy się z AMO Rzeszów z Podkarpacia (kategoria U-10). W kategorii do lat 12 dziewczynki z UKS Tęcza Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie) zagrają z SMS Łódź (woj. łódzkie). W ostatnim finałowym pojedynku spotkają się chłopcy z Jedynki Krasnystaw (woj. lubelskie) i 12-latkowie z SP 7 w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie).

Zwycięzcy XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostaną wyłonieni już jutro na PGE Narodowym. Każdy posiadacz wejściówki na finał Pucharu Polski będzie miał możliwość zjawić się na stadionie wcześniej, by od godz. 10:15 obserwować mecze finałowe Turnieju. Wszyscy, którzy 2 maja nie pojawią się osobiście na PGE Narodowym mogą śledzić na żywo transmisję meczów finałowych w kanałach Super Polsat i Polsat Sport. Bezpośrednio z PGE Narodowego mecze dzieci skomentują Mateusz Borek oraz Łukasz Wiśniowski. Dodatkowo, finałowe rozstrzygnięcia śledzić będzie można na antenie internetowego radia Weszło.FM.

Terminarz finałowych spotkań:

10:00 – Początek transmisji w Super Polsat i Polsat Sport oraz Weszło.FM

10:15 – 10:40 (U-10 DZ) PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno) v ŚLĄSKIE (KKS Katowice)

10:45 – 11:10 (U-10 CH) WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań) v PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)

11:30 – 11:55 (U-12 DZ) KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz) v ŁÓDZKIE (SMS ŁÓDŹ)

12:00 – 12:25 (U-12 CH) LUBELSKIE (JEDYNKA KRASNYSTAW) v ZACHODNIOPOMORSKIE (SP 7 KOSZALIN)

 

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.