Strona główna / Lokalne / Zagapił się i wjechał w tył zatrzymującego się auta

Zagapił się i wjechał w tył zatrzymującego się auta

Całe szczęście, że nikt w tym zdarzeniu drogowym nie ucierpiał. Kierujący samochodem osobowym nie zauważył zatrzymującego się samochodu przed przejazdem rowerowym. Wtedy doszło do zderzenia. Na miejsce wezwano policję.

Do zdarzenia doszło w czwartek na ulicy Staszica. Kierująca zatrzymała się przed przejazdem, aby przepuścić jadących rowerzystów. Nie zauważył tego inny kierowca jadący za nią.

W tym miejscu często dochodzi do potrąceń rowerzystów. Kierowcy często zapominają, żeby ustąpić pierwszeństwa rowerzystom.

Przypominamy, że drogi rowerowe są zazwyczaj lokalizowane wzdłuż głównych ulic, gdzie jest duży ruch samochodów. W związku z tym na drogach poprzecznych na wlotach skrzyżowań umieszczone są znaki “ustąp pierwszeństwa”, a w miejscach o niedostatecznej widoczności – znaki “stop” wraz ze znakami D-6a lub D-6b towarzyszącymi przejazdom rowerowym. Pojazdy poruszające się drogami poprzecznymi mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu drogą dla rowerów.

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

5 komentarzy

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Nie licha historia.

  2. A może czupakabra przechodziła przez pasy?!

  3. Świadek zdarzenia

    Rowerzystów przepuścić? Skąd te bzdury?! Tak się tworzą plotki, witryna rozpowszechnia nieprawdziwe informacje. Nie było tam żadnego rowerzysty. Nie ma tam stopu, kierująca mogła autem mogła się bezproblemowo włączyć do ruchu, gdyby nie postanowiła zatrzymać się na pasach i zabrać do auta przychodnia.

  4. Wydawało mi się ,że to kierująca samochodem cofnęła go uderzając tego z tyłu.Samochód tej pani był już poza pasami i nie widziałam tam żadnych rowerzystów.

  5. Czy aby na pewno tak było? Widziałam to zdarzenie i po pierwsze nie widziałam tam rowerzystów ,a po drugie wydawało mi się ,że kierująca samochodem cofnęła go uderzając tego co stał z tyłu.Pani była już poza pasami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.