Strona główna / Lokalne / Żeglarze dziękują Miastu Świnoujście i prezydentowi

Żeglarze dziękują Miastu Świnoujście i prezydentowi

Polski Związek Żeglarski uhonorował Miasto Świnoujście za wkład i zaangażowanie w rozwój żeglarstwa. Okolicznościowy medal Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz odebrał dziś z rąk doskonałego polskiego żeglarza, kapitana jachtowego i motorowodnego, reaktywatora i organizatora Baltic Polonez Cup Krzysztofa Krygiera.

Co prawda medal przyznano nam już pod koniec ubiegłego roku, podczas Gali Polskiego Związku Żeglarskiego w Warszawie, ale – jak to w życiu bywa – dopiero dziś mogłem go fizycznie dla nas odebrać – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Jesteśmy miastem otwartym dla żeglarzy. Mamy nowoczesną marinę, która jest jedyną w Polsce zarówno morską, jak i śródlądową. Budujemy również mniejsze przystanie nie tylko dla jachtów, ale wszystkich uprawiających sporty wodne i tych, korzystając z wody dla rekreacji. Mamy już taką w Przytorze, a wkrótce kolejne powstaną w Łunowie i Karsiborze.

Osobny, okolicznościowy medal w podziękowaniu za wsparcie za wsparcie organizacji II Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Samotników i Załóg Dwuosobowych otrzymali również od polskich żeglarzy prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego zastępca Paweł Sujka.

W tym roku żeglarskie Mistrzostwa Polski Baltic Polonez Cup planowane są na połowę sierpnia. Dokładnie 13 sierpnia odbędą się średnie wyścigi na Zatoce Pomorskiej. Jachty pod żaglami będą świetnie widoczne ze świnoujskiej plaży. A dzień później start do głównego Baltic Polonez Cup 2018.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Komu przysługuje dodatek elektryczny. Wniosek do pobrania

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku gdy główne źródło ogrzewania …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.