Strona główna / Lokalne / Długi majowy weekend. Wróć bezpiecznie

Długi majowy weekend. Wróć bezpiecznie

Dobiega końca wyjątkowo dla niektórych przedłużona “majówka”. W sobotę i niedzielę spodziewamy się większego niż zazwyczaj ruchu na drogach. Dla wszystkich cel jest jeden – bezpieczny powrót do domów. Dlatego zachodniopomorscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, przestrzeganie przepisów i odpowiednią kulturę wobec siebie nawzajem. Zapowiadamy więcej patroli i zdecydowaną reakcję na zagrażające bezpieczeństwu zachowania piratów drogowych.

Na drogach województwa zachodniopomorskiego od piątku (27 kwietnia br.) do piątku (4 maja br.) doszło do 20 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 28 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy 107 nietrzeźwych kierujących, 20 w stanie po spożyciu alkoholu (stężenie alkoholu między 0,2 i 0,5 promila) oraz 15 po zażyciu narkotyków. Pod względem wypadków zaistniało ich o 6 mniej niż w analogicznym okresie roku minionego.

Zobacz również

Za bilet na autobus zapłacisz smartfonem. Provema wprowadza nową usługę

Od 05.11.2021 pasażerowie komunikacji miejskiej za bilety mogą zapłacić również aplikacją Provema. Transport publiczny to …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.