Strona główna / Lokalne / Ważna inwestycja. Rusza budowa Zakładu Opieki Długoterminowej

Ważna inwestycja. Rusza budowa Zakładu Opieki Długoterminowej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał dziś umowę na budowę nowego Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej. Wykonawcą jest firma MIRBUD S.A. ze Skierniewic. Ta sama, która buduje już nowe przedszkole, również przy ulicy Bydgoskiej. Wraz z przedszkolem i ZOD wybuduje również drogę dojazdową do obu obiektów, czyli dokona modernizacji ulicy Bydgoskiej.

Umowa z wykonawcą opiewa na 33,4  mln złotych. MIRBUD S.A. ma nie tylko wybudować, ale i zaprojektować obiekt. Zobowiązał się również, że zakończy tę inwestycję  w 20 miesięcy. Zadaniem wykonawcy będzie także dostawa oraz montaż części wyposażenia.

– Drugi oferent startujący w przetargu zaproponował cenę 41,7 mln złotych – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Niezależne i nieprzechodnie oddziały, dobra izolacja od hałasu, duży dostęp naturalnego światła, pomieszczenia zapewniające pacjentom intymność i domową atmosferę oraz modułowość obiektu, co pozwoli na jego łatwą rozbudowę w kolejnym etapie – tak w skrócie ma wyglądać ten obiekt.

W nowym zakładzie będzie 50 łóżek dla pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (obecnie jest ich 30) i 33 łóżka tzw. komercyjne. Z tych drugich będą mogły skorzystać osoby wymagające stałej opieki, ale niekwalifikujące się do niej w ramach NFZ.

– Obiekt będzie tak zaprojektowany, iż  w razie potrzeby, w przyszłości, będzie można do rozbudować – dodaje Robert Karelus.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Najnowszy raport z postępu prac budowy tunelu w Świnoujściu. Zobacz zdjęcia!

W okresie od 18 maja do 24 maja 2020 roku Wykonawca rozpoczął roboty przygotowawcze dla …

Jeden komentarz

  1. Nawet z drobnym poślizgiem (czego nie życzę firmie i miastu, ale wiadomo jak to z budowami bywa), to bardzo dobrze, że takie miejjsce u nas powstaje SUPER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.