Strona główna / Lokalne / Podrabiana odzież na targowisku w Świnoujściu

Podrabiana odzież na targowisku w Świnoujściu

W „długi majówkowy weekend” funkcjonariusze Oddziału Celnego w Świnoujściu Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie nie odpoczywali. Podczas codziennych patroli na przygranicznym targowisku w Świnoujściu, ujawnili duże ilości podrabianych towarów.

Na jednym ze stoisk, oferowano do sprzedaży odzież opatrzoną zastrzeżonymi znakami towarowymi znanej firmy Naketano. Asortyment oferowany na stoisku był bardzo szeroki. Prawie jak w najlepszym sklepie można tu było kupić bluzy, bluzki, koszule, spodnie dresowe, legginsy oraz kurtki. Uwagę jednak zwracały jakość i staranność wykonania symboli i napisów, a także wygląd odzieży, które znacznie odbiegały od standardów, jakie prezentują wyroby oryginalne. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu całości sprzedawanej partii – aż 3683 sztuk. Szacowana wartość – określona przez samych sprzedających – wyniosła ponad 77 tys. zł. Dodatkowo powiadomiono właściwą kancelarię prawną reprezentującą właściciela praw do znaku słownego oraz znaku towarowego graficznego firmy Naketano.

Następnego dnia na innym stoisku, ujawniono i zabezpieczono do dalszego postępowania 58 szt. odzieży bezprawnie opatrzonych zastrzeżonym znakiem towarowym innej znanej firmy Jack Wolfskin o szacowanej przez sprzedającego wartości ponad 1,7 tys. zł. Również w tym przypadku powiadomiono przedstawiciela prawnego poszkodowanej firmy.

Zaznaczyć należy, że dokładnej wyceny, a więc poniesionych strat z tytułu oferowania do sprzedaży podróbek zamiast oryginalnych produktów, dokonają również właściciele praw do zastrzeżonych znaków.

Skutkiem działań funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej KAS było wydanie przez pokrzywdzonych opinii dotyczących nieoryginalności zatrzymanych towarów oraz złożenie zawiadomień na podstawie ustawy Prawo własności przemysłowej o popełnieniu przestępstwa wraz z wnioskami o ściganie sprawców.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Hipokryzja, a sama na sobie ma podróbki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.