Strona główna / Lokalne / Inwestycje. „Pod żaglami” ma swój piracki statek

Inwestycje. „Pod żaglami” ma swój piracki statek

Statek piracki, sprężynowe bujaki, huśtawki, urządzenia sprawnościowe, zadaszona piaskownica, rekreacyjna wiata, druga specjalnie na zabawki do tego ogródek dydaktyczny, górka saneczkowa i mini boisko wielofunkcyjne. To wszystko od dziś mają do swojej dyspozycji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod żaglami przy ulicy Batalionów Chłopskich. Nowy plac zabaw kosztował 650 tys. złotych. Jego wykonawcą była szczecińska firma P.P.H.U. Agrosad.

– To już kolejny nowoczesny plac zbaw przy publicznej placówce oświatowej  – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. –  Wcześniej takie miejsca zabaw powstały przy  szkołach podstawowych nr 1, 4, 6 oraz 2, a także  przy przedszkolu Nr 1 „ Perełki Bałtyku”.

Jeszcze w tym roku wielofunkcyjny plac zabaw ma powstać również przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Stara infrastruktura zostanie rozebrana Jej miejsce zajmą nowy dwa place do zabaw i ćwiczeń ruchowych dla dzieci w wieku 3-7 lat i tych starszych 7-10 lat. Będzie też ścieżka zdrowia dla dzieci w wieku 10-15 lat, z tak zwanymi nawierzchniami bezpiecznymi,  urządzeniami zabawowymi i sprawnościowymi dostosowanymi  dla  potrzeb dzieci z dysfunkcjami. Będą też oczywiście nowe ciągi komunikacyjne i elementy małej architektury, zieleń.

Na dniach miasto ogłosi  – po raz drugi – przetarg na wykonawcę placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5 przy ulicy Witosa. Nowy plac będzie podzielony na trzy części, oddzielone od siebie alejkami. Urządzenia zabawowe zajmą w sumie około 700 metrów kwadratowych. Wśród nich będą: integracyjny labirynt z panelami, zastawy zabawowe dla starszy i młodszych dzieci, w tym kopalnia piasku,  linarium, wbudowana w skarpę zjeżdżalnia, wieloosobowy sprężynowiec, różnego rodzaju karuzele, skałka wspinaczkowa, huśtawka wagonowa i integracyjna tzw. gniazdo, domek dla młodszych dzieci, zamykana piaskownica. Inwestycja obejmuje również prace rozbiórkowe, odwodnienie i zagospodarowanie terenu z ciągami pieszymi oraz nasadzeniem zieleni.

Z kolei przy ulicy Bydgoskiej trwa budowa nowego przedszkola miejskiego dla 200 dzieci. Koszt inwestycji to 19,9 mln złotych. Placówka będzie miało charakter integracyjny. W budynku będzie 8 sal dydaktycznych (każda z dostępem do szatni i łazienką dla dzieci oraz magazynem leżaków), duża sala gimnastyczna z widownią na 150-200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym, sala rehabilitacyjna, gabinety logopedyczny i dydaktyczno-terapeutyczny, sala doświadczania świata, sala komputerowa oraz całe niezbędne zaplecze gospodarcze. Przy budynku powstanie boisko do gier zabawowych, usypana będzie  górka saneczkowa. Do tego mała architektura, ogrody letni i zimowy, wydzielone strefy dla różnych grup wiekowych, pomieszczenie na wózki, zabawki zewnętrzne, parking.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

4 komentarze

  1. żałosne !!! :)) cała świta na otwarciu placu zabaw. Panie prezydencie ten plan ma być dla dzieci, a nie do uprawiania polityki przed wyborami.

  2. Pozdrawiam przedszolaków

  3. Szkoda tylko ze przez to ze Jasnie Pan Prezydent nie mial wczoraj czasu zeby podejsc na chwile do przedszkola zmieniono date otwarcia placu zabaw i dzieci musialy przez szybke, w piekna pogode patrzec… jak plac zabaw stoi nieuzywany…..bo Pan Prezydent musial go otworzyc z hukiem, z udzialem mediow. I dobro dzieci nikogo nie onteresowalo… przykre ze kampanie stawia sie ponad obywateli – nawet tych najmniejszych.

    • Weź kobieto wypisuj swoje żale na innym portalu Jest taki… dla takich, jak ty, którym nic się nie ppodoba. Zapewne go znasz..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.