Strona główna / Lokalne / Po remoncie. Karsibór III wrócił do domu

Po remoncie. Karsibór III wrócił do domu

Dzisiaj około godziny 10.00 prom Karsibór III opuścił MSR Gryfia w Szczecinie i wyruszył w drogę powrotną do Świnoujścia. Na ogólnodostępną przeprawę promową „Centrum” ma powrócić za kilka dni.

Modernizacja siłowni jednostki trwała od października ubiegłego roku. Prom ma nowy napęd, nowoczesny, mniej awaryjny i pozwalający oszczędzić paliwo. Oprócz siłowni,  modernizowana była także sterówka Karsiboru III. Koszt modernizacji to 16,5 mln złotych, z czego 7,5 mln złotych udało się miastu pozyskać w formie dofinansowania z Budżetu Państwa.

Wcześniej, ta sama stocznia wykonała  podobny remont na jednostkach Karsibór I (2015 r.) oraz Karsibór II  (2012 /2013).

Przez kilka najbliższych dni po powrocie do Świnoujścia załoga Karsiboru III przejdzie  szkolenie. Potem nastąpi finalny odbiór promu i jednostka wróci na przeprawę „Centrum”.

Tekst i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Ulica Trentowskiego zamknięta do 11 grudnia

W związku z trwającymi pracami w ramach przebudowy ulicy Trentowskiego w Świnoujściu, przewidywane jest, że …

5 komentarzy

 1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  A dlaczego na remont targali go aż do Szczecina?
  Odłączyć Szczecińskiego pasożyta od remontówki w Świnoujściu i niech Szczeciński pasożyt odda wszystko, co ukradł Świnoujskiej stoczni z odsetkami.

  • Skończ wasc Pan, wstydu oszczędź. Świnoujska remontowa nadaje się jednie do kajaków i małych motorówek, z czym wy do ludzi,skoro Karsibor byście 5 lat remontowali pasożyty 🙂

   • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    My?
    Jak na razie, to Wy jesteście nadmorski Szczecinie pasożytujecie na Świnoujskiej stoczni i odwalacie lipę w najprostszych pracach.
    Zasypać Kanał Piastowski, to Wy nawet kajaków i małych motorówek nie ogarniecie.
    To Wy głąby zaczynacie roboty i nie kończycie, później My po takich downach musieliśmy poprawki robić, bo wieśniaki nawet nie potrafią zamalować małej łatki.

    • Tak wy fajfusie,i każdy z was z Mirków i Januszów “stoczniowych”,dostajecie ochłapy a porządne statki lądują w Szczecinie. Gdyby nie Szczeciński SSR to byście zgineli śmiercią naturalną. Wieśniaku z prowincji 😉

     • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

      Ty chyba nie wierzysz w to co mówisz Ćwoku.
      Żyj dalej w tym swoim smutnym, nędznym szuwarowo-bagiennym matriksie.
      ―Gdyby nie Świnoujscy fachowcy w remontowej stoczni, to szczecińskie stoczniowe drobne pijaczki, chleba szukali by w pojemnikach z napisem: “Odpady Komunalne”.
      Widzę, że żal d⩊psko ściska, że wieśniaki z prowincji są bardziej cywilizowani, niż wielkomiejskie chłopki małorolne z zawistnymi wykrzywionymi ryjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.