Strona główna / Lokalne / Po remoncie. Karsibór III wrócił do domu

Po remoncie. Karsibór III wrócił do domu

Dzisiaj około godziny 10.00 prom Karsibór III opuścił MSR Gryfia w Szczecinie i wyruszył w drogę powrotną do Świnoujścia. Na ogólnodostępną przeprawę promową „Centrum” ma powrócić za kilka dni.

Modernizacja siłowni jednostki trwała od października ubiegłego roku. Prom ma nowy napęd, nowoczesny, mniej awaryjny i pozwalający oszczędzić paliwo. Oprócz siłowni,  modernizowana była także sterówka Karsiboru III. Koszt modernizacji to 16,5 mln złotych, z czego 7,5 mln złotych udało się miastu pozyskać w formie dofinansowania z Budżetu Państwa.

Wcześniej, ta sama stocznia wykonała  podobny remont na jednostkach Karsibór I (2015 r.) oraz Karsibór II  (2012 /2013).

Przez kilka najbliższych dni po powrocie do Świnoujścia załoga Karsiboru III przejdzie  szkolenie. Potem nastąpi finalny odbiór promu i jednostka wróci na przeprawę „Centrum”.

Tekst i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

5 komentarzy

 1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  A dlaczego na remont targali go aż do Szczecina?
  Odłączyć Szczecińskiego pasożyta od remontówki w Świnoujściu i niech Szczeciński pasożyt odda wszystko, co ukradł Świnoujskiej stoczni z odsetkami.

  • Skończ wasc Pan, wstydu oszczędź. Świnoujska remontowa nadaje się jednie do kajaków i małych motorówek, z czym wy do ludzi,skoro Karsibor byście 5 lat remontowali pasożyty 🙂

   • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    My?
    Jak na razie, to Wy jesteście nadmorski Szczecinie pasożytujecie na Świnoujskiej stoczni i odwalacie lipę w najprostszych pracach.
    Zasypać Kanał Piastowski, to Wy nawet kajaków i małych motorówek nie ogarniecie.
    To Wy głąby zaczynacie roboty i nie kończycie, później My po takich downach musieliśmy poprawki robić, bo wieśniaki nawet nie potrafią zamalować małej łatki.

    • Tak wy fajfusie,i każdy z was z Mirków i Januszów “stoczniowych”,dostajecie ochłapy a porządne statki lądują w Szczecinie. Gdyby nie Szczeciński SSR to byście zgineli śmiercią naturalną. Wieśniaku z prowincji 😉

     • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

      Ty chyba nie wierzysz w to co mówisz Ćwoku.
      Żyj dalej w tym swoim smutnym, nędznym szuwarowo-bagiennym matriksie.
      ―Gdyby nie Świnoujscy fachowcy w remontowej stoczni, to szczecińskie stoczniowe drobne pijaczki, chleba szukali by w pojemnikach z napisem: “Odpady Komunalne”.
      Widzę, że żal d⩊psko ściska, że wieśniaki z prowincji są bardziej cywilizowani, niż wielkomiejskie chłopki małorolne z zawistnymi wykrzywionymi ryjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.