Strona główna / Lokalne / Kolejne środki zewnętrzne dla Świnoujścia

Kolejne środki zewnętrzne dla Świnoujścia

Po uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Regionalnego  Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej  „Henryk”, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisali dziś  w siedzibie Uzdrowiska Świnoujście S.A. umowę na dofinansowanie inwestycji pn. “Modernizacja sieci deszczowych na terenie miasta Świnoujście – etap I” Całkowita  wartość projektu wynosi 10 804 303,22 złotych; wartość dofinansowania to 3 262 847,86 zł. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

– Główną potrzebą realizacji tego projektu jest zabezpieczenie mieszkańców miasta przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, w skutek których może dojść do podtopień z uwagi na to, iż obecnie funkcjonująca kanalizacja deszczowa, w niektórych rejonach miasta, przy bardzo silnych opadach, nie jest wystarczająco wydolna – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

Projekt składa się z dwóch  elementów. Pierwszym jest modernizacja sieci deszczowych w tzw. Dzielnicy Śródmiejskiej, którą stanowią ulica Konstytucji 3 Maja i fragment miasta pomiędzy ulicą  Piastowską a Świną. Drugim jest trwająca już modernizacja odwodnienia ulicy J. Markiewicza w Świnoujściu, polegająca na przebudowie istniejącej kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami rewizyjnymi i wpustowymi.

Łącznie w ramach projektu powstanie sieć kanalizacji deszczowej o długości 1,49 km.

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.