Strona główna / Lokalne / W Zespole Szkół Morskich otwierają nowe kierunki kształcenia

W Zespole Szkół Morskich otwierają nowe kierunki kształcenia

Zespół Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu wychodząc naprzeciw potrzebą rozwijającej się gospodarki morskiej i rynku pracy otwiera nowe kierunki kształcenia. Od 1 września 2018 roku szkoła będzie kształcić młodzież na potrzeby przemysłu stoczniowego w zawodach: technik budowy jednostek pływających oraz w Szkole Branżowej I stopnia ( dawniej ZSZ) w zawodzie monter kadłubów jednostek pływających.

Otwarcie kształcenia w tych zawodach zrodziło się z pilnych potrzeb lokalnych i krajowych firm stoczniowych. Absolwenci  będą przygotowani do zadań związanych zarówno z konstrukcją i technologią budowy kadłubów okrętowych jak i  remontów, konserwacji jednostek pływających. Nabędą umiejętności opracowania dokumentacji  warsztatowej i procesów technologicznych wyposażenia i remontów jednostek z wykorzystaniem technik komputerowych.

Szkoła Branżowa I stopnia w ZSM będzie kształcić również w zawodzie magazynier- logistyk. Absolwenci  będą przygotowani do obsługi różnego rodzaju magazynów oraz realizacji procesów przyprodukcyjnych i dystrybucji.

Absolwenci obu nowych kierunków Szkoły Branżowej I stopnia będą mogli kontynuować nauką w Szkole Branżowej II stopnia( dawniej technikum po ZSZ) zdobywając dyplomy technika budowy jednostek pływających i technika logistyka oraz świadectwo dojrzałości.

W Technikum Morskie ZSM, tak jak w latach ubiegłych będzie, kształcić uczniów w zawodach, które może prowadzić Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej tj. technik nawigator morski, technik mechanik okrętowy, technik logistyk i technik informatyk.

Należy podkreślić, że świnoujskie Technikum Morskie jako jedyne w Polsce kształci w zawodach technik nawigator morski i technik mechanik okrętowy na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej, co umożliwia absolwentom po zaliczeniu nadzorowanej praktyki morskiej przystąpić do egzaminu oficerskiego.

Zobacz również

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń w skali kraju, województw i powiatów. Dane pochodzą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.