Strona główna / Lokalne / Wielki festyn charytatywny dla Michała! Zagrają księża vs lekarze

Wielki festyn charytatywny dla Michała! Zagrają księża vs lekarze

Michał Michalski ma 31 lat. Zanim zaatakowała go choroba, pasjonowała go fotografia i gra na gitarze.

W czerwcu 2017 roku, Michał z powodu zaniku mięśni nóg zaczął poruszać się na wózku inwalidzkim, a w lipcu choroba objęła ręce, plecy oraz klatkę piersiową. Obecnie, z powodu osłabienia mięśni oddechowych, Michał jest podłączony do respiratora. Przez chorobę jest sparaliżowany, nie jest w stanie sam wykonać jakichkolwiek czynności samoobsługowych.

Od lutego 2018 roku, został objęty leczeniem immunoglobulinami, jednak na efekty leczenie trzeba poczekać jeszcze parę miesięcy.

By Michał mógł wrócić do zdrowia oraz funkcjonować samodzielnie, niezbędna jest długotrwała rehabilitacja, wyjazdy do ośrodków medycznych oraz specjalistyczny wózek inwalidzki, który pozwoli mu w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego prosimy o pomoc i wsparcie dla Michała, by mógł wrócić do zdrowia oraz wychowywać swojego synka.

Festyn charytatywny odbędzie się 26 maja (sobota) w godzinach 10.00-14.00 na stadionie miejskim OSiR przy ul. Matejki 22 (boisko trawiaste).

Program przewiduje:

– 10.00-14.00 – festyn rodzinny (kiermasz wypieków z kawą i herbatą, wojskowa kuchnia polowa z grochówką, gra edukacyjna, pokazy sportów walki, badanie parametrów zdrowia, masaże, malowanie twarzy, występ przedszkolaków, pokaz motocykli z możliwością przejażdżki dla dzieci)

– 11.00-12.00 – mini turniej piłki nożnej dzieci

– 12.00-12.40 – mecz piłki nożnej Lekarze vs Księża (sędzią głównym będzie Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz a kapitanami drużyn dr. Marek Borowski i ks. dziekan Piotr Superlak.

Jak można pomóc? Przede wszystkim przyjść na festyn i zaprosić swoich najbliższych i znajomych. Przed godz. 10.00 przynieść słodkie wypieki, galaretki i zimne napoje.

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.