Strona główna / Lokalne / Kompromisowe rozwiązanie projektowe drogi S3 na terenie osiedla Warszów w Świnoujściu

Kompromisowe rozwiązanie projektowe drogi S3 na terenie osiedla Warszów w Świnoujściu

Rozwiązania projektowe drogi S3 na terenie osiedla Warszów w Świnoujściu były przedmiotem konsultacji z mieszkańcami. Pierwotne rozwiązania projektowe prezentowano jeszcze w ubiegłym roku i w kwietniu tego roku.

Wczoraj przedstawiciele GDDKiA O/Szczecin zaprezentowali mieszkańcom nowe rozwiązania projektowe, zakładające spełnienie głównego postulatu mieszkańców dotyczącego ograniczenia wyniesienia drogi S3 ponad otaczający teren. Zaprezentowane rozwiązanie spotkało się z aprobatą mieszkańców, co pozwala na kontynuowanie procesu uzyskiwania decyzji środowiskowej i przybliża nas do realizacji tego bardzo ważnego odcinka drogi ekspresowej S3. Jesteśmy otwarci na dalsze spotkania z mieszkańcami, na dalszych etapach prac projektowych aby wyjaśniać i konsultować wszelkie kwestie związane z projektowaną drogą S3.

Przedstawiona wczoraj propozycja zakłada rezygnację z wiaduktu WD-0 nad ulicą Ludzi Morza, dzięki temu droga S3 w obszarze będącym najbliżej zwartej zabudowy biegła będzie po terenie. Ograniczy to znacznie oddziaływanie związane z hałasem, zmniejszy ingerencję w krajobraz i pozwoli ograniczyć zajętość terenu pod drogę ekspresową. Likwidacja tego wiaduktu wiąże się z brakiem możliwości jazdy na wprost Ulicą Ludzi Morza przez drogę S3. Połączenie alternatywne będzie możliwe przez rondo wylotowe z tunelu, planowaną do realizacji przez Miasto Świnoujście obwodnicę „bazy las” oraz ewentualnie ulicę Wrzosową w przypadku udrożnienia jej dla ruchu samochodowego. Zgodnie z wykonanymi prognozami ruchu likwidacja bezpośredniego przejazdu ulicy Ludzi Morza pod drogą S3 nie przyczyni się do ograniczenia swobody ruchu na rondzie wylotowym z tunelu.

Porównanie niwelety drogi S3 w rozwiązaniu pierwotnym i w rozwiązaniu kompromisowym.

Zobacz również

Zmiana przepisów rejestracyjnych. Będą bezpłatne naklejki na prom dla zmotoryzowanych mieszkańców Świnoujścia?

Od piątku 4 grudnia zmienia się prawo ułatwiające zarejestrowanie pojazdu. Do dziś przepisy traktowały różnie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.