Strona główna / Lokalne / Kucharz. Moda czy zawód przyszłości?

Kucharz. Moda czy zawód przyszłości?

Uczestnicy Hufca Pracy w Świnoujściu odbywają przyuczenie oraz naukę zawodu w różnych kategoriach i dziedzinach. Jednak kucharz, cieszy się największym powodzeniem. Aż ponad 60 proc. młodych ludzi, sprecyzowało swój wybór właśnie w tym kierunku.

W telewizji coraz częściej można spotkać kulinarne programy prawie na każdej stacji. Dlatego też nasuwa się pytanie:  czy jest to moda, bądź świadomy wybór z zamiłowania?

By rozwikłać wątpliwości, kadra HP 16-14 wybrała się w odwiedziny na praktyki do „Ewuni”, Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Nosowie- filia Świnoujście.

Pani Anna Halarewicz- Maciocha, koordynator ROSZM, instruktor zawodu kucharz, z uśmiechem na twarzy stwierdziła, że większość młodych ludzi, świadomie uczęszcza na praktyki na kuchni.

Uważa, że młodzież jest dynamiczna, posiada pasje i zamiłowanie do gotowania lecz często nie wierzy w siebie. Zdarza się tak, że zanim młody człowiek odnajdzie właściwą dla siebie ścieżkę zawodową, błądzi i nie potrafi się odnaleźć.

Najważniejsze jednak aby robić w życiu to, co sprawia nam radość i zapewni egzystencje.

Gratulujemy naszym kucharzom wytrwałości i życzymy samych sukcesów.

Zobacz również

Pierwsza w Świnoujściu ścianka wspinaczkowa już jest

Na ten moment czekało wielu mieszkańców. Wreszcie powstała ścianka wspinaczkowa dla miłośników gór i tych, …

Jeden komentarz

  1. zawód przyszłości – TAK, bo w Świnoujściu prawie nie ma żadnych “normalnych” zakładów pracy, tylko same hotele i restauracje i praca po 10-12 godzin 6 dni w tygodniu. żenada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.