Strona główna / Lokalne / Festyn charytatywny przyciągnął mieszkańców. Zebrano 30 tys. złotych

Festyn charytatywny przyciągnął mieszkańców. Zebrano 30 tys. złotych

Kiermasz wypieków, wojskowa kuchnia polowa z grochówką, żurkiem i bigosem, gra edukacyjna, pokaz sportów walki, badanie parametrów zdrowia, masaże, animacje dla dzieci, wystawa motocykli z możliwością przejażdżki dla dzieci – to wszystko czekało na mieszkańców w sobotę na stadionie przy ulicy Matejki. Cel był szczytny – zbierano pieniądze na leczenie świnoujścianina Michała Michalskiego. Głównym punktem festynu był mecz księża kontra lekarze. Sędzią spotkania był prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

Organizatorem akcji charytatywnej było Stowarzyszenie Drużyna Aniołów, Szpital Miejski im. J. Garduły, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

W trakcie festynu zbierano pieniądze do puszek, z których dochód zasili konto pomocowe Michała.

Kilka słów o Michale… Michał Michalski, 31 letni pasjonat fotografii oraz gry na basie. Wspaniały ojciec oraz cudowny mąż. W 2013, niespodziewanie zachorował na martwicze zapalenie trzustki. Choroba przyszła nagle i miała ostry przebieg. Michałowi dawano 30% szans na przeżycie. Dzięki szybkiej interwencji lekarzy oraz szeregu operacjom, Michał wrócił do zdrowia. Jednak najcięższa, życiowa próba nastał we wrześniu 2016 roku. Wtedy zauważył, że prawa stopa przestała sprawnie funkcjonować. Pomimo wizyt u specjalistów, z zakresu ortopedii i neurologii, bezwład stopy zaczął postępować i objął prawą nogę oraz lewą stopę. Pobyty w specjalistycznych szpitalach nie pozwoliły postawić diagnozy, a wdrożone leczenie, niestety nie zatrzymało postępu choroby. W czerwcu 2017 roku, Michał z powodu zaniku mięśni nóg zaczął poruszać się na wózku inwalidzkim, a w lipcu choroba objęła ręce, plecy oraz klatkę piersiową. Obecnie, z powodu osłabienia mięśni oddechowych, Michał jest podłączony do respiratora. Przez chorobę jest sparaliżowany, nie jest w stanie sam wykonać jakichkolwiek czynności samoobsługowych. Od lutego 2018 roku, został objęty leczeniem immunoglobulinami, jednak na efekty leczenie trzeba poczekać jeszcze parę miesięcy.

By Michał mógł wrócić do zdrowia oraz funkcjonować samodzielnie, niezbędna jest długotrwała rehabilitacja, wyjazdy do ośrodków medycznych oraz specjalistyczny wózek inwalidzki, który pozwoli mu w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego prosimy o pomoc i wsparcie dla Michała, by mógł wrócić do zdrowia oraz wychowywać swojego synka.

 

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

6 komentarzy

  1. Po prostu robienie reklamy przedwyborczej, przy okazji dobroczynnego festynu, jest trochę niesmaczne. Dwie pieczenie przy jednym ogniu?

    • Najwidoczniej nie ma pani wiedzy na temat organizowania takich akcji. Kogo mieli zaprosić do sędziowania meczu, “bezdomnego z bunkrów”, a do prowadzenia całej imprezy kolejnego z pod “biedronki”. I czy wkładając w to własny wolny czas, pracę i pieniądze mieli udawać, że ich tam nie ma? A może wszystkie imprezy charytatywne powinny być odwołane bo zbliżają się wybory. A może trzeba samemu się zaangażować i pokazać co się potrafi, zamiast próbować budować jakąś wymyśloną otoczkę do fajnie zorganizowanej “imprezy” na której wszyscy dobrze się bawili. “Niesmaczna” to jest zawiść i zazdrość. Wstyd.

  2. A czy można pomagać bez tak nachalnej autopromocji? Pomoc, oczywiście bardzo ważna, ale ta odpustowa zabawa w dobroczynność starannie firmowaną własna twarzą, trochę razi. Czyżby wybory samorządowe były już tak blisko?

    • Jeśli “mieszkanka” co miesiąc przyjdzie do kogokolwiek z Drużyny Aniołów i powie : “Proszę tu jest 30 tys. zł (albo więcej np. 100 tys.), tylko nie róbcie żadnego festynu” to może nikt nie będzie angażował swoich własnych pieniędzy i czasu oraz ciężkiej pracy w jego organizację tylko zajmie się właściwym przekazaniem tej kwoty osobom potrzebującym. Powodzenia w zarabianiu takich pieniędzy – tylko niech “mieszkanka” nie zapomni przynieść ze sobą określonej powyżej kwoty.

  3. Wielkie brawa dla Pani Prezes oraz wspierającej ją załogi Szpitala i sponsorów, dla drużyn i sędziów uczestniczących w meczu, Drużyny Aniołów i wszystkich pozostałych którzy brali udział w tym wspaniałym (kolejnym) wydarzeniu. Kolejny sukces. Super.

  4. Super! Mam nadzieję że to choć trochę pomoże żeby ten Pan poczuł się lepiej. Życzę dużo dużo zdrówka i oby wszystko się udało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.