Strona główna / Lokalne / Rusza piąta edycja Budżetu Obywatelskiego

Rusza piąta edycja Budżetu Obywatelskiego

Tym razem na wnioski z propozycjami urzędnicy czekają od 1 do 29 czerwca 2018 r. Na zgłoszone i zakwalifikowane projekty mieszkańcy będą mogli głosować w dniach 10-28 września 2018. Poniżej publikujemy niezbędne druki oraz szczegółowy regulamin BO 2019, w tym harmonogram działań. Kolejne informacje o budżecie będziemy podawać na bieżąco. Podobnie, jak w poprzednich latach uruchomione będą także mobilne punkty informacyjne, odbędzie się również publiczna prezentacja zgłoszonych projektów z udziałem mediów.

Regulamin Budżetu Obywatelskiego 2019 zobacz tutaj

Formularz wniosku projektu.doc pobierz tutaj

Lista poparcia projektu pobierz tutaj

Wszystkie dotychczasowe Budżety Obywatelskie cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno jeśli chodzi o zgłaszanie propozycji, jak i późniejsze głosowanie. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych budżetach wynosi około 9 tysięcy głosów.

– I to najlepszy argument, że świnoujścianie interesują się swoim miastem i angażują się w sprawy, które dotyczą jego rozwoju – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Świnoujście to nasze wspólne miasto i razem decydujemy, jak ma wyglądać.

W głosowaniu mieszkańcy zdecydują na co w 2019 roku wydać 2,2 mln złotych. Budżet jest podzielony na tzw. twarde i miękkie projekty. Pierwsze to projekty inwestycyjne, coś co pozostanie w mieście. Wartość każdej ze złożonych propozycje nie może przekroczyć 500 tys. złotych

Drugie to przedsięwzięcia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Wartość jednego projektu w tej kategorii nie może przekroczyć 40 tys. złotych.

Głosować na zgłoszone projekty mogą mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia. Jedna osoba oże oddać jeden głos. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować mogą nie tylko osoby zameldowane w mieście, ale także wszyscy ci, którzy tu mieszkają, a z różnych przyczyn nie są zameldowani.

 Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wnioski z projektami do Budżetu Obywatelskiego 2018  mogą składać mieszkańcy jako osoby fizyczne. Każda propozycja musi mieć poparcie przynajmniej 40 mieszkańców.

Wypełniony formularz wniosku wraz z listą poparcia można dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres Urząd Miasta Świnoujście, ulica Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2018”.  Zeskanowany formularz można także wysłać pocztą elektroniczną na adres bik@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „pismo ogólne do podmiotu publicznego” albo po prostu złożyć w następujących punktach:

–    Informacja Turystyczna, Plac Słowiański 6/1;
–    Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 15;
–    Miejski Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;
–    Miejski Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;
–    Miejski Domu Kultury, Filia nr 3 – Sołectwo Karsibór, ul. 1 Maja 40.
–    Stanowisko Obsługi Interesanta Urząd Miasta Świnoujście ulica Wojska Polskiego 1/5

Informacje na temat Budżetu Obywatelskiego 2018 w Świnoujściu, druki formularzy, regulamin znajdują się także na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl (zakładka „Budżet Obywatelski”) i Biuletynie Informacji Publicznej bip.um.swinoujscie.pl.

Informacji udzielają: Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, I piętro, pokój 129, czynne od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach 7.30 – 15.30, telefon 91 327 86 04, e-mail: bik@um.swinoujscie.pl oraz Sekretarz Miasta Świnoujście, ulica Wojska Polskiego 1/5, I piętro, pokój 102, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30, telefon 91 321 27 80, e-mail: sekretarz@um.swinoujscie.pl

 

 Tekst BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Przeczytaj i pomyśl. Sami sobie śmiecimy

Funkcjonariusze Straży Miejskiej niemal codziennie dostają zgłoszenia lub sami natrafiają podczas patroli na leżące przed …

Jeden komentarz

  1. Czy będą preferowane wnioski od “swojaków”, działaczy koalicji czy każdy ma równe szanse?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.