Strona główna / Lokalne / Kolejni nowi policjanci złożyli ślubowanie

Kolejni nowi policjanci złożyli ślubowanie

Dzisiaj na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie 20 kandydatów w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, zaproszonych gości i swoich bliskich złożyło ślubowanie służenia Ojczyźnie i społeczeństwu. Szef zachodniopomorskiego garnizonu podczas uroczystości wręczył akty nominacyjne na stanowiska : zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie oraz Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie.

W policyjne szeregi zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 20 nowych funkcjonariuszy: 3 kobiety i 17 mężczyzn.

Dzisiaj nowo przyjęci w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jacka Cegieły i jego I Zastępcy insp. Jarosława Pasterskiego a także komendantów z rodzimych jednostek wypowiedzieli słowa roty składając uroczyste ślubowanie.

Szef zachodniopomorskiego garnizonu w krótkim wystąpieniu jako pierwszy powitał nowo przyjętych, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Podkreślał, że służba jaką wybrali kandydaci jest trudna i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych, ale również dla ich rodzin. Zaznaczył również, że daje ona dużo satysfakcji oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Komendant pogratulował kandydatom i życzył sukcesów i wytrwałości podczas służby. Nowo przyjęci w pierwszej kolejności odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, aby następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w jednostkach Policji:

KWP Szczecin: – 2 osoby,

KMP Świnoujście – 1 osoba,

OPP – 11 osób,

KPP Białogard – 2 osoby,

KPP Goleniów – 1 osoba,

KPP Gryfice – 1 osoba,

KPP Kołobrzeg – 1 osoba,

KPP Świdwin – 1 osoba,

Ponadto w trakcie uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie wręczył nominacje na stanowiska służbowe tj. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie kom. Marcinowi Pilarczykowi oraz Naczelnikowi Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie.

Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Przypominamy, że cały czas trwa rekrutacja do służby w Policji w 2018r. na terenie województwa zachodniopomorskiego. Oferta skierowana jest do młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wyższym wykształceniem po kierunkach przydatnych w policji ( prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne) .

 

Zobacz również

Rzecznik KEP o limitach w kościołach: trzeba się odwołać do odpowiedzialności proboszczów

Nie ma ustaleń, które pozwalałyby na weryfikowanie paszportów covidowych. Przepis jest przepisem, ale jak zawsze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.