Strona główna / Lokalne / Ukradli elektronarzędzia – są już za kratkami

Ukradli elektronarzędzia – są już za kratkami

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali dwóch włamywaczy 21- i 24-latek mają na swoim koncie włamanie do pomieszczeń magazynowych na budowie, skąd ukradli elektronarzędzia. Grozi im do 10 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci ze świnoujskiej komendy zostali powiadomieni o włamaniu do pomieszczeń gospodarczych na budowie. Pod osłoną nocy, pokonując zabezpieczenia, nieznani sprawcy weszli do środka, skąd ukradli elektronarzędzia o wartości kilku tysięcy złotych. Stróże prawa przeprowadzili na miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny, zabezpieczyli kryminalistyczne ślady oraz monitoring.

Analiza zebranych materiałów pozwoliła mundurowym wytypować osoby podejrzewane o dokonanie tego czynu. Ich zatrzymanie pozostawało więc kwestią czasu. Niespełna 100 godzin po zdarzeniu typowani sprawcy byli już w rękach policjantów. Okazali się nimi nie posiadający stałego miejsca zameldowania 21- i 24-latek. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili za kratki policyjnego aresztu. 
Wkrótce usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia. 
Teraz funkcjonariusze skierują swoje działania na odzyskanie skradzionych przedmiotów. 

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu 

Zobacz również

Zdarzenie w porcie. 36-latek potrzebował pomocy medyków

Świnoujscy strażacy pomagali przeniesieniu pacjenta po karetki pogotowia. Ratownicy medyczni zostali wezwani do świnoujskiego portu. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.