Strona główna / Lokalne / Na świnoujskich kortach zagościł światowy tenis
N/z Andrzej Karczewski, Dyrektor OSIR Anna Kryszan, Maciej Chrzanowski, Jan Adamek oraz Ireneusz Maciocha - dyrektor turnieju. Foto: OSIR

Na świnoujskich kortach zagościł światowy tenis

Ponad 200 graczy z całego świata od poniedziałku rywalizuje w turnieju Babolat ITF Seniors Świnoujście-Ahlbeck. Są to rozgrywki dla tenisistów powyżej 35 roku życia. W poprzednich edycjach zawodów w Świnoujściu grali byli mistrzowie Polski, a nawet zawodnicy, którzy startowali w słynnym Wimbledonie. Finałowe mecze zostaną rozegrane w niedzielę 3 czerwca.

W turnieju grają zawodnicy, którzy mają przynajmniej 35 lat. Aby szanse były wyrównane startują oni w kategoriach wiekowych. Najstarszy zawodnik tegorocznej edycji urodził się w 1931 roku i razem z 3 innymi tenisistami startuje w kategorii powyżej 85. roku życia. Najwięcej tenisistów i tenisistek ma około 45-60 lat. Kibice mogą spodziewać się wielu pasjonujących pojedynków, bo wśród startujących są gracze z pierwszej 10 rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa.

SILNA REPREZENTACJA ŚWINOUJŚCIA
Babolat ITF Seniors jest wyjątkowy dlatego, że jako jedyny turniej międzynarodowego cyklu seniorów rozgrywany jest w dwóch krajach naraz: w polskim Świnoujściu i niemieckim Ahlbecku. To już szósta edycja zawodów. W tym roku nad Bałtyk przyjechali zawodnicy nawet z tak odległych państw jak Kanada i Argentyna. Obok Gości z zagranicy i całej Polski warto przyjść pokibicować tenisistom ze Świnoujścia, którzy coraz liczniej startują w turnieju. W tym roku jest ich niemal 15.

Od piątku startuje turniej tenisowy Pomerania Cup. To ogólnopolskie rozgrywki bez ograniczeń wiekowych rozgrywane w ramach cyklu Seniorzy i Amatorzy Polskiego Związku Tenisa.

Pomerania Cup to turniej dla każdego tenisisty. Zapraszamy graczy ze Świnoujścia i tych, którzy przyjechali tu wypocząć na długi weekend. Poziom jest bardzo zróżnicowany – od osób, które grają zupełnie amatorsko, po tenisistów, którzy startowali kiedyś w turniejach. Warto się zgłosić szczególnie, że zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego nie muszą wpłacać wpisowego.

WYGRAJ WEEKEND Z AUDI 
Kibice, którzy odwiedzą korty w Świnoujściu, mogą wystartować w konkursie i wygrać najnowszy model Audi do testów na cały weekend. W piątek, 1 czerwca będzie też można skosztować dietetycznych smakołyków Foods by Ann, żony słynnego piłkarza Roberta Lewandowskiego.

Więcej informacji oraz wyniki turnieju Babolat ITF Seniors: www.babolat.pl/itf

Zapraszam do dobrej zabawy, kibicowania, udziału w konkursie i turnieju.

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.