Strona główna / Lokalne / Przedszkolaki już wiedzą jak zachować się nad wodą [ZDJĘCIA]

Przedszkolaki już wiedzą jak zachować się nad wodą [ZDJĘCIA]

W Przedszkolu nr 3 „Pod Żaglami” zorganizowano spotkanie z ratownikami wodnymi pn. „Ratuj się kto może”. Celem akcji było uświadomienie dzieci kim jest ratownik wodny, na czym polega jego praca na kąpielisku oraz oswajanie dzieci ze sprzętem ratowniczym, którym na co dzień w pracy posługują się ratownicy.  

– Akcja zorganizowana była w formie najbardziej przystępnej dla dzieci czyli w formie sztafet sportowych. W akcji wzięło udział 100 dzieci z grup 5 i 6 latków. Konkurencje w jakich uczestniczyły dzieci to: „Dobiegnij do tonącego z boją SP”, „Rzutka ratunkowa dla tonącego”, „Oznacz kąpielisko”, „Koło ratunkowe dla tonącego” oraz nauka uciskania klatki piersiowej na fantomie – tłumaczy Michał Stefaniak, ratownik.

Dzieci z radością i z przejęciem wykonywały poszczególne konkurencje. Chęć niesienia pomocy przejawiały wszystkie dzieci. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał symboliczny medal w kształcie koła ratunkowego oraz dyplom.

Organizatorem akcji było stowarzyszenie Polskie Ratownictwo Wodne (PRW) w Świnoujściu przy współpracy z Hotelem Trzy Wyspy jako głównego sponsora nagród.

 

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.