Strona główna / Lokalne / 22-latka straciła prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę

22-latka straciła prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca przekonała się podróżująca w Świnoujściu bmw mieszkanka Wolina. Kobieta jechała z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 22-letnia amatorka szybkiej jazdy poniesie dotkliwe konsekwencje.

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj po popołudniu policjanci świnoujskiej drogówki kontrolowali ruch pojazdów przy ulicy Karsiborskiej w miejscu, gdzie kilka miesięcy temu doszło do śmiertelnego wypadku. W pewnym momencie zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki BMW. Pomiar laserowym miernikiem wskazał prędkość pojazdu 114 km/h, a tym samym przekroczenie dopuszczalnej obowiązującej w tym miejscu prędkości o 64 km/h. Funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej osobie kierującej osobówką.
Za kierownicą pędzącego bmw siedziała 22-letnia mieszkanka Wolina, na którą, w związku z popełnionym wykroczeniem, mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych. Kobietę spotkała jeszcze jedna dolegliwość – na najbliższe trzy miesiące zostało jej zatrzymane prawo jazdy.

Jeżeli pomimo zakazu w tym okresie kierowca zostanie zatrzymany do kontroli podczas kierowania  pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i kolizji, dlatego w całym kraju funkcjonariusze wyjątkowo surowo traktują tych, którzy łamią przepisy dotyczące jej limitu. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

Jeden komentarz

  1. Brak myślenia młodzieży mnei oszołamia… Serio tak ciężko sobie pobrać Yanosika i zwolnić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.