Strona główna / Lokalne / 100 lat dla setnego parkrunu!

100 lat dla setnego parkrunu!

Dzisiaj parkowy bieg był wyjątkowy dla biegaczy i organizatorów. Od 9 lipca 2016 roku nasza biegowa impreza odbyła się po raz setny! Przy pięknej pogodzie, miłej atmosferze, imponującej liczbie biegaczy -157 i smacznym poczęstunku po biegu rozpoczął się bieg, marsz i marszobieg dla wszystkich chętnych. Zwycięzcami są wszyscy, ale Ci, którzy „przycisnęli gaz do dechy” najmocniej, byli wśród panów: Wojciech Dylik (19.39), Jacek Giba (20.03), Krzysztof Walkowiak (20.18), a wśród pań: Agnieszka Załoga Sikorska (22.26), Aleksandra Keplin (23.06) i Monika Murawska (24.28).
Zwycięzcy, zdobywca 44 miejsca (od ilości wysp naszego miasta) i biegacze z pełną „dziesiątką” w zdobytym miejscu zostali uhonorowani upominkami ufundowanymi przez Uzdrowisko Świnoujście, Hotel „Trzy Wyspy”, administratora portalu ewyspiarz 24.pl Ryszarda Zablskiego i hotel Radisson, za które to upominki organizatorzy serdecznie dziękują.
Prezes klubu Jogging, Andrzej Mrozek wręczył koordynator świnoujskiego parkrun grawerton z podziękowaniami za inicjatywę i serdecznymi życzeniami na następne lata. Po biegu wszyscy zaproszeni zostali na słodko – owocowy piknik na trawie ufundowany przez ww. sponsorów i jak zwykle nasze niezawodne wolontariuszki od pysznych wypieków: Agę i Anetę.

A teraz trochę statystyki: Bieg ukończyło 93 mężczyzn i 64 przedstawicielki płci pięknej. Najmłodszych, naszych wspaniałych juniorów było 24, w tym 5 debiutantów: Hania, Kasia, Ola, Paweł i Tymek. Dorosłych debiutantów było 13, a aż 20 osób poprawiło swoje rekordy życiowe na naszej pięciokilometrowej trasie. Gościliśmy dziś sportowców z Jezioran, Poznania, Polic, Gdyni, Kołczewa i Międzyzdrojów i jak zwykle liczną grupę biegaczy z Niemiec. Kristina Kaemmerer z Heringsdorfu była dziś wolontariuszką mierzącą czas biegaczy, Andrzej Mrozek – prezes KS „Jogging” wydawał tokeny a Dariusz Śliwiński – prezes Uzdrowiska Świnoujście SA skanował uczestników. Jak wiadomo liczy się nie tylko zdobyte miejsce ale też i wysiłek w stosunku do rówieśników całego parkrunowego świata, w który to najlepiej dziś wpisali się Teresa Domalewska, Mirosław Zygmunt i Jarosław Kosoń. Najwięcej parkrunowych biegów zaliczyli: Monika Murawska – 92, Ryszard Pilz – 83 i Mirek Jabłoński – 73. Do grona biegaczy z dyplomem „ Parkunowicz na pięćdziesiątkę” dołączyli Beata Krajewska i Marek Jasiuchna. Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie tu:
http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…

Organizatorzy zapraszają na kolejne imprezy co tydzień a niedługo czeka nas kolejny jubileusz, tym razem urodzinowy, czyli już 2 lata sobót w parku!

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.