Strona główna / Lokalne / Żaglowiec Siedov przypłynie do Świnoujścia. Będzie można go zwiedzać

Żaglowiec Siedov przypłynie do Świnoujścia. Będzie można go zwiedzać

Największy szkoleniowy żaglowiec na świecie przypłynie w niedzielny wieczór do Świnoujścia. Jednostka zacumuje przy Wybrzeżu Władysława IV, obok Kapitanatu Portu. W poniedziałek będzie można ją zwiedzać od godz. 9.30 do 17.00. Później jednostka popłynie w dalszy rejs.

Siedov był gościem Dni Morza w Szczecinie i przez trzy dni cumował przy Łasztowni. W sobotę gośćmi na jego pokładzie był prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz i zastępca Paweł Sujka.

– Wizyta Siedova jest spontaniczna. Udało się nam namówić pana kapitana na postój w Świnoujściu, aby pokazać, że jesteśmy gościnnym miastem. W zamian za to, mieszkańcy będą mogli zwiedzać jednostkę przez kilka godzin całkowicie za darmo – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. – Żaglowiec powracając ze Szczecina w niedzielę, zatrzyma się przy Kapitanacie Portu. Przyjść powinien każdy, kto chce zobaczyć jak jest majestatyczny. Będzie można robić sobie przy nim pamiątkowe zdjęcia, a pokład dla zwiedzających będzie udostępniony w poniedziałek od rana do godz. 17.00 – informuje Paweł Sujka, zastępca prezydenta.

STS Siedow to największy żaglowiec szkolny świata, czteromasztowy bark, jeden z ostatnich windjammerów. Przez wiele lat był największym żaglowcem w ogóle, lecz oddał pierwszeństwo wycieczkowemu Royal Clipper.

 

 

Zobacz również

Najładniejszy kot w Świnoujściu? Wyślij zdjęcie, pokaż mruczka!

Co roku 17 lutego obchodzony jest Dzień Kota, kociarom i kociarzom życzymy wszystkiego najlepszego! Z …

Jeden komentarz

  1. Siedow, swinoujskie.info, Siedow. Nie Siedov. Tak jak nie Kruzenshtern a Kruzensztern. I jak Michaił Gorbaczow a nie Mikhail Gorbachev. Co te nasze media lokalne maja z tą transliteracją rosyjskich nazw. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.