Strona główna / Lokalne / Platforma Obywatelska ujawniła nazwisko swojego kandydata na prezydenta Świnoujścia

Platforma Obywatelska ujawniła nazwisko swojego kandydata na prezydenta Świnoujścia

Nikogo nie zaskoczyło nazwisko kandydata na prezydenta Świnoujścia wybranego przez Platformę Obywatelską. Jesienią o głosy wyborców będzie walczył aktualny przewodniczący rady miasta i jednocześnie prezes Uzdrowiska Świnoujście – Dariusz Śliwiński.

We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji zaprezentowano kandydata zjednoczonej opozycji. Jednym z zadań jakim chce się zająć kandydat, po ewentualnie wygranych wyborach, jest ograniczenie ruchu samochodów w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną.

Dariusz Śliwinski już raz ubiegał się o fotel prezydenta miasta w 2010 roku. Podczas wyborów samorządowych 8 lat temu zdobył zaufanie ponad 17 proc. wyborców (2616 głosów). Kandydujący wówczas prezydent Janusz Żmurkiewicz uzyskał ponad 59 proc. (8995 głosów).

Dariusz Śliwiński – ur. 7 września 1967 r. w Zamościu. Radny Platformy Obywatelskiej. Absolwent Politechniki Lubelskiej. Prezes Uzdrowiska Świnoujście.

Zobacz również

W nocy możliwe oblodzenie. IMGW wydało ostrzeżenie

Województwo zachodniopomorskie z alertem IMGW. Synoptycy przewidują wieczorem i nocą zamarzanie mokrej nawierzchni i radzą …

5 komentarzy

  1. niestety ale Agatowska i Żmurkiewicz to jedyne postacie na tej scenie które się liczą. osobiście ze względu na wiek i brak świeżego powiewu mam nadzieję że wygra Agatowska. Nie to że mam coś do ludzi starszych bo bardzo szanuje i kocham mojego dziadka ale między innymi za to że zna swoje możliwości i wie kiedy powiedzieć PAS

  2. Ciekawe skąd wytrzasnęli panią podobno reprezentującą .N ? Wstyd jak prezentacja kandydata zaczyna się od grubego wałka z poparciem. Chyba że idą w konkury z SLD, kto zrobi większy wałek przed wyborami ?

  3. On chyba sam nie wierzy w to, że ma jakąkolwiek szansę? Osobiście wolałbym nawet Jabłońską, ale i tak w PO nie ma człowieka, który mógłby udanie konkurować z Agatowską i Żmurkiewiczem. To oni pewnie będą walczyć w drugiej turze (zakładam, że do takowej będzie, bo Agatowska najmocniejszy kandydat z dotychczasowych kontrkandydatów Żmurkiewicza). Nie podoba mi się także sposób prowadzenia sesji rady miasta przez Śliwińskiego.

  4. Najlepszy był występ gościa ,który im zabrał mikrofon i powiedział ,że i tak będzie głosował na Żmurkiewicza

  5. Super będzie się działo brawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.