Strona główna / Kultura / Polskie piwo i niemieckie serdelki. Polacy bratają się z Niemcami [ZDJĘCIA]

Polskie piwo i niemieckie serdelki. Polacy bratają się z Niemcami [ZDJĘCIA]

Rozpoczęły się szóste, Polsko – Niemieckie Dni Kultury pod nazwą „Nuty nie znają granic”. Wydarzenie organizowane jest przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Świnoujściu.

Przez trzy dni w godzinach popołudniowych prezentowane będą w muszlach koncertowych w Ahlbecku i w Bansinie, występy młodych muzyków z Polski i z Niemiec.

Początkiem tego projektu było otwarcie wspólnej transgranicznej Promenady Europejskiej między Świnoujściem i Gminą Heringsdorf w sierpniu 2011 roku. Celem tej idei, przy promenadzie między Świnoujściem a Bansinem, jest budowanie „mostów” między polską i niemiecką częścią wyspy Uznam.

W piątek, przy pasie granicznym zorganizowano imprezę pn. „POLSKIE PIWO & NIEMIECKIE SERDELKI”. Serwowane były wyłącznie produkty regionalne z wyspy Uznam: piwo browarnicze „Miedziowe 44” ze Świnoujścia oraz oryginalne serdelki i wyroby mięsne z Heringsdorfu z własnej produkcji.

Wspólny piknik nie był tylko ucztą dla ciała, ale także dla duszy – tym bardziej, że wspólne spotkanie było oprawione przez znakomitych muzyków.

W sobotę 16.06 o godz. 19.00 w muszli koncertowej w Ahlbecku spotkają się dwa zespoły muzyczne „NO SUPERMAN” i duet „pARTyzant”. W skład „NO SUPERMAN” wchodzi czterech muzyków, którzy grają swobodną i energiczną mieszankę jazzu, rocka i popu. Za to duet „pARTyzant” porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami, nie brakuje mocnych rockowych riffów, bluesowych smaczków, humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym, nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. Gitarzysta duetu, Krzysztof Toczko do perfekcji opanował trudną i widowiskową technikę tappingu oburęcznego, która umożliwia mu niezależne granie na dwóch gitarach jednocześnie. Kto chciałby doświadczyć tego duetu z wyprzedzeniem, może to zrobić już w sobotę, 16.06 o godzinie 14.00 w Muzeum Willi „IRMGARD”

 

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.