Strona główna / Lokalne / Półkulami w krnąbrnych kierowców

Półkulami w krnąbrnych kierowców

Nie wszyscy kierowcy pamiętają o tym, aby nie rozjeżdżać trawników. Mieszkańcy wieżowca przy ulicy Matejki od kilku ostatnich miesięcy skarżyli się na zaparkowane auta na pasie zieleni oddzielającym chodnik od ulicy. Z dnia na dzień samochodów przybywało, a trawnik zaczął przypominać klepisko, wtedy “dość” powiedzieli miejscy urzędnicy. Ustawiono betonowe półkule mające wyeliminować parkowanie w tym miejscu.

Betonowe półkule stawiane są w tych częściach miasta, na chodnikach, gdzie wymagane jest szczególne zapewnienie bezpieczeństwa ruchu. Mają także zapobiec parkowaniu na chodnikach i trawnikach oraz miejscach niedozwolonych.

Zobacz również

Straż miejska wystawiła w wakacje mandaty na ponad 75 tys. złotych

Postój auta  bez wymaganej prawem karty uprawniającej do parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych zakończył się …

2 komentarze

  1. Że w mieście brakuje miejsc postojowych latem to fakt. Ale też i popieram te półkule, bo niektórzy kierowcy to już naprawdę przeginają z parkowaniem. Niszczą chodniku, trawniiki. w innych miastach też jest to tak rozwiązane. Często bywam w Warszawie i to w wielu miejscach są pachołki poustawiane jeden przy drugi, żeby kierowcy nie wjeżdżali.

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Prosty przykład jak pseudo władze sobie nie radzą z rzeczywistością, której wydaje im się, że są panami oraz Alfa & Omegami. ⧼α&Ω⧽ ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.