Strona główna / Lokalne / Jesteśmy aktywni społecznie

Jesteśmy aktywni społecznie

W dniu 15 czerwca na konferencji EUROPOLIS w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, po raz pierwszy został opublikowany raport i „Ranking Miast obywatelskich!”

Ranking wydany przez Fundację Schumana powstał w oparciu o analizę pięciu wskaźników: biernej i czynnej aktywności wyborczej, udziału w organizacjach publicznych, zaangażowania mieszkańców w życie publiczne, rozpowszechnienia postaw obywatelskich oraz otwarcia samorządów na obywateli. Autorzy przeanalizowali wszystkie 66 polskich miast na prawach powiatu.

Świnoujście znalazło  się w raporcie na bardzo wysokim drugim  – za Sopotem –miejscu, jeżeli chodzi o zaangażowanie mieszkańców w życie publiczne.

– W przypadku naszego samorządu wysoko oceniono system  udzielania informacji publicznej, wysoką aktywność mieszkańców miasta,  jeżeli chodzi o udział w życiu organizacji pozarządowych, społecznych. Mamy również w ostatnich latach najwyższy w kraju udział mieszkańców  miasta w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim – informuje Robert Karelus rzecznik Prezydenta Świnoujścia – Co ciekawe jesteśmy też miastem ,w którym  radni zadają najwyższą liczbę interpelacji – średnio każdy z nich   32 rocznie.

Na zdjęciu ubiegłoroczni Laureaci Budżetu Obywatelskiego

Źródło: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wiemy do kiedy będzie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Barlickiego

Od kilku dni zamknięty jest przejazd kolejowo – drogowy ul. Barlickiego przy ul. Ludzi Morza. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.