Strona główna / Lokalne / Jesteśmy aktywni społecznie

Jesteśmy aktywni społecznie

W dniu 15 czerwca na konferencji EUROPOLIS w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, po raz pierwszy został opublikowany raport i „Ranking Miast obywatelskich!”

Ranking wydany przez Fundację Schumana powstał w oparciu o analizę pięciu wskaźników: biernej i czynnej aktywności wyborczej, udziału w organizacjach publicznych, zaangażowania mieszkańców w życie publiczne, rozpowszechnienia postaw obywatelskich oraz otwarcia samorządów na obywateli. Autorzy przeanalizowali wszystkie 66 polskich miast na prawach powiatu.

Świnoujście znalazło  się w raporcie na bardzo wysokim drugim  – za Sopotem –miejscu, jeżeli chodzi o zaangażowanie mieszkańców w życie publiczne.

– W przypadku naszego samorządu wysoko oceniono system  udzielania informacji publicznej, wysoką aktywność mieszkańców miasta,  jeżeli chodzi o udział w życiu organizacji pozarządowych, społecznych. Mamy również w ostatnich latach najwyższy w kraju udział mieszkańców  miasta w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim – informuje Robert Karelus rzecznik Prezydenta Świnoujścia – Co ciekawe jesteśmy też miastem ,w którym  radni zadają najwyższą liczbę interpelacji – średnio każdy z nich   32 rocznie.

Na zdjęciu ubiegłoroczni Laureaci Budżetu Obywatelskiego

Źródło: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Opera na plaży. Szlagiery scen operowych, operetkowych i musicalowych

To już II edycja Letniego Festiwalu Operowego, który po ubiegłorocznym sukcesie powraca do amfiteatru w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.