Strona główna / Lokalne / Świadek ujął mężczyznę, który rowerem potrącił staruszkę

Świadek ujął mężczyznę, który rowerem potrącił staruszkę

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierując rowerem potrącił staruszkę. 46-latek został ujęty przez świadka, który przytrzymał go własnym ciałem, nie dopuszczając do oddalenia się z miejsca zdarzenia. Za kierowanie jednośladem pod wpływem alkoholu oraz spowodowania zagrożenia poza drogą publiczną mężczyzna odpowie przed świnoujskim sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o ukaranie.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został powiadomiony, że przy jednym z wejść na plażę doszło do szarpaniny pomiędzy osobami. Na miejscu zgłoszenia interweniujący policjanci zastali leżącego na chodniku mężczyznę przytrzymywanego przez innego mężczyznę. Ustalili, że jadący od strony plaży w kierunku promenady rowerzysta uderzył w starszą kobietę, która upadła. Świadek, widząc, że kierujący rowerem próbuje się oddalić, przewrócił go na ziemię i w takiej pozycji oczekiwał na przyjazd patrolu. Do 86-latki funkcjonariusze wezwali ambulans –  kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Ujętym przez świadka rowerzystą okazał się 46-letni mieszkaniec Reska. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w organizmie 2,8 promila alkoholu.

Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia poza drogą publiczną 46-latek odpowie przed świnoujskim sądem, gdzie zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

 

Zobacz również

To szczytny cel! Szpital wsparł zbiórkę żywności dla seniorów

Pracownicy Szpitala im. Jana Garduły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności dla świnoujskich seniorów. Kupili …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.