Strona główna / Lokalne / 16 cudzoziemców naruszyło porządek prawny

16 cudzoziemców naruszyło porządek prawny

Po kontrolach legalności pobytu i zatrudnienia przeprowadzonych w ostatnim tygodniu przez funkcjonariuszy z Morskiego Oddziału Straży Granicznej Polskę będzie musiało opuścić 15 cudzoziemców. Dodatkowo, jedną osobę, obywatela Ukrainy, pod konwojem doprowadzono do granicy, a jego dane wpisano do wykazu osób niepożądanych w Polsce.

Ukrainiec celem uniknięcia konsekwencji związanych z  orzeczonymi wobec niego w poprzednich decyzjach zakazami wjazdu, zmienił nazwisko oraz wyrobił nowy paszport. Tym sposobem zamierzał przechytrzyć funkcjonariuszy Straży Granicznej. Komendant Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu wystawił mu decyzję o zobowiązaniu do powrotu i zdecydował o natychmiastowym jej wykonaniu. Mężczyznę pod konwojem doprowadzono do granicy. Przez najbliższe 3 lata nie będzie mógł ponownie do Polski wjechać.

Pozostali cudzoziemcy otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Dotyczy to 9 obywateli Ukrainy, 3 osób z Indii oraz po jednej z Gruzji, Mołdowy, Iraku oraz Rosji. Naruszenia, których się dopuścili, polegały na braku ważnych wiz lub innego tytułu pobytowego, nielegalnym wykonywaniu pracy, przeterminowaniu pobytu oraz przekroczeniu granicy wbrew przepisom. W decyzjach orzeczone ponadto zostały zakazy wjazdu do Polski od 6 do 12 miesięcy.

Kontrole przeprowadzili strażnicy graniczni z Gdańska, Gdyni, Ustki, Szczecina i Świnoujścia.

Zobacz również

Zdarzenie w porcie. 36-latek potrzebował pomocy medyków

Świnoujscy strażacy pomagali przeniesieniu pacjenta po karetki pogotowia. Ratownicy medyczni zostali wezwani do świnoujskiego portu. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.