Strona główna / Lokalne / Dwie tony odpadów zatrzymane w Świnoujściu

Dwie tony odpadów zatrzymane w Świnoujściu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu 26 czerwca zatrzymali dwie tony złomu samochodowego, który wiózł ciężarowym autem 55-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego. Mężczyzna zjechał z promu ze Szwecji i został zatrzymany do kontroli drogowej.

Pojazd załadowany był częściami samochodowymi, takimi jak akumulatory, silniki, z których sączył się olej i katalizatory. Wstępnie zakwalifikowano je jako odpad, na którego wwóz wymagane jest zezwolenie. Kierowca samochodu zadeklarował, że przewozi około 2 ton towaru. Ładunek został zatrzymany i zdeponowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dalsze działania będą prowadzić inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Działania kontrolne prowadzone były w ramach akcji IMPEL TFS „Europejskie Akcje Inspekcyjne”. Jej celem jest kontrola przewozu towarów niebezpiecznych lub odpadów przeprowadzana w ruchu krajowym i międzynarodowym. Oprócz Straży Granicznej, w działaniach brali udział inspektorzy WIOŚ, funkcjonariusze służby celno-skarbowej Oddziału Celnego w Świnoujściu, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Żandarmerii Wojskowej i Policji.

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.