Strona główna / Lokalne / Pierwsze wakacje bez komarów! Jak to możliwe?

Pierwsze wakacje bez komarów! Jak to możliwe?

Mieszkańcy miasta i turyści zapomnieli o uciążliwych owadach. Tego lata w Świnoujściu nie ma komarów. To pierwszy raz od kilku lat, gdy popularny nadmorski kurort uporał się z problemem gryzących owadów. Akcja odkomarzania, podobnie jak w poprzednich latach, rozpoczęła się od kwietnia i potrwa do końca września.

Prowadzona jest na wszystkich zamieszkałych obszarach oraz terenach zielonych na prawo i  lewobrzeżu należących do miasta, w tym skwerach, placach zabaw, przy przeprawach promowych.

Trzeba pamiętać, że Świnoujścia z racji swojego położenia na wyspach otoczonych wodą, w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie nie prowadzi się walki z komarami, jest wyjątkowo narażone na plagi komarów. Dodatkowo akcje odkomarzania nie są prowadzone w ogóle, albo sporadycznie także po niemieckiej stronie wyspy. W granicach Miasta znajduje się również znaczna część terenów zielonych należących do Lasów Państwowych, gdzie również nie przeprowadza się odkomarzania.

Zobacz również

Po wprowadzeniu odpłatności za parking przy urzędzie, mammobus zmieni miejsce postoju

UX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla …

5 komentarzy

 1. Przeciez nie pada od polowy kwietnia od tego momentu zaczelo robic sie cieplo a opadow brak i to jedyna przyczyna braku komarów ile razy padalo albo grzmialo może 3 razy od tamtego czasu nie więcej takze zadne odkomarzanie ani zasługi miasta tylko pogoda brak wilgoci(deszczu)i i wysokich temperatur i cala zagadka

 2. Zamiast pozytywnie spojrzeć na temat to niezależnie od tego o czym mówimy zawsze musi być kontra.W mieszkaniu na kilku metrach trudno nieraz odpedzic się od nich a co dopiero na takiej przestrzeni.
  Ciągła krytyka to nie najlepszy pomysł.
  Życzę miłego wypoczynku.

 3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Idźcie do Parki Zdrojowego, to wtedy życie zweryfikuje czy są komary, czy ich nie ma.

 4. Starkenhorst

  To efekt suszy i braku deszczu i tyle w temacie.

 5. Osternothafen

  To efekt suszy i braku deszczu i tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.