Strona główna / Lokalne / Pierwsze wakacje bez komarów! Jak to możliwe?

Pierwsze wakacje bez komarów! Jak to możliwe?

Mieszkańcy miasta i turyści zapomnieli o uciążliwych owadach. Tego lata w Świnoujściu nie ma komarów. To pierwszy raz od kilku lat, gdy popularny nadmorski kurort uporał się z problemem gryzących owadów. Akcja odkomarzania, podobnie jak w poprzednich latach, rozpoczęła się od kwietnia i potrwa do końca września.

Prowadzona jest na wszystkich zamieszkałych obszarach oraz terenach zielonych na prawo i  lewobrzeżu należących do miasta, w tym skwerach, placach zabaw, przy przeprawach promowych.

Trzeba pamiętać, że Świnoujścia z racji swojego położenia na wyspach otoczonych wodą, w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie nie prowadzi się walki z komarami, jest wyjątkowo narażone na plagi komarów. Dodatkowo akcje odkomarzania nie są prowadzone w ogóle, albo sporadycznie także po niemieckiej stronie wyspy. W granicach Miasta znajduje się również znaczna część terenów zielonych należących do Lasów Państwowych, gdzie również nie przeprowadza się odkomarzania.

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

5 komentarzy

 1. Przeciez nie pada od polowy kwietnia od tego momentu zaczelo robic sie cieplo a opadow brak i to jedyna przyczyna braku komarów ile razy padalo albo grzmialo może 3 razy od tamtego czasu nie więcej takze zadne odkomarzanie ani zasługi miasta tylko pogoda brak wilgoci(deszczu)i i wysokich temperatur i cala zagadka

 2. Zamiast pozytywnie spojrzeć na temat to niezależnie od tego o czym mówimy zawsze musi być kontra.W mieszkaniu na kilku metrach trudno nieraz odpedzic się od nich a co dopiero na takiej przestrzeni.
  Ciągła krytyka to nie najlepszy pomysł.
  Życzę miłego wypoczynku.

 3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Idźcie do Parki Zdrojowego, to wtedy życie zweryfikuje czy są komary, czy ich nie ma.

 4. Starkenhorst

  To efekt suszy i braku deszczu i tyle w temacie.

 5. Osternothafen

  To efekt suszy i braku deszczu i tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.