Strona główna / Lokalne / Dlaczego tunel, a nie most? Miasto zaprasza na seminarium

Dlaczego tunel, a nie most? Miasto zaprasza na seminarium

To pytanie towarzyszyło od początku starań władz Świnoujścia  o budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Pojawiały się także inne pomysły – jak chociażby grobla przez Zalew Szczeciński.

Czemu więc tunel metodą wierconą, skąd ta a nie inna jego lokalizacja ?

Na te i inne pytania dotyczące inwestycji budowy tunelu będzie można uzyskać odpowiedz podczas seminarium pt. „Dlaczego tunel a nie most ”, które odbędzie się w dniu 4 lipca 2018 roku ,o godzinie 18.00, w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury, przy ul. Wojska Polskiego 1/1

W seminarium udział wezmą między innymi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska, Adam Łosiński, inżynier specjalista, który  współpracował przy budowie dwutorowego tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku i odpowiedzialny był między innymi za użycie zbudowanej w Niemczech maszyny drążącej TBM – największego tego typu urządzenia użytego do tej pory w Polsce.   Autoprezentacji firmy  „Astaldi” – dokona Mateusz Witczyński  -rzecznik Astaldi Polska.

Zobacz również

Terminal Promowy w Świnoujściu przyjmie największe promy pływające po Bałtyku

Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. uczestniczył w konferencji „Perspektywy polskiego …

3 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Widzę, że sami fachowcy po zaocznych wieczorowych studiach, ufundowanych przez unię europejską.

    Kiedyś w TV Słowianin, ta kobietka wypowiadała się z jakimś Marianem z urzędu morskiego, że nie może być most, bo statki będą się rozbijały i nadmorski Szczecin zostanie odcięty od morza.
    Wsioki mylą wysoki most z kładką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.