Strona główna / Lokalne / Samorząd województwa przekaże pieniądze na remont zabytkowego kościółka

Samorząd województwa przekaże pieniądze na remont zabytkowego kościółka

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz przekaże na ręce mieszkańców Karsiboru dotację celową na dofinansowanie prac związanych z realizacją zadania pn. Wykonanie dokumentacji na przeprowadzenie prac konserwatorskich i remontowych ,kościoła filialnego pw. Niepokalanego poczęcia NMP w Świnoujściu –Karsiborze.

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świnoujściu-Karsiborze to obiekt późnogotycki, pochodzi z XV/XVI w. Ulokowany jest w miejscu historycznej przeprawy przez Świnę do Przytoru na prastarym szlaku handlowym wokół Bałtyku. Jest to budowla salowa, orientowana, pierwotnie bez wieży, z prezbiterium prosto zamkniętym. Zbudowana z cegły, na kamiennym fundamencie, z drewnianym stropem belkowanym oraz dachem dwuspadowym pokrytym blachą miedzianą. Strop podbity jest obecnie boazerią. Wieża posiada plan kwadratu zwężającego się ku górze.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.