Strona główna / Lokalne / Brytyjskie kutry patrolowe przypłynęły do Świnoujścia

Brytyjskie kutry patrolowe przypłynęły do Świnoujścia

W czwartek, 28 czerwca, z roboczą wizytą do świnoujskiego Portu Wojennego wpłynęły cztery okręty Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii.

W trakcie wizyty przeprowadzono szereg spotkań roboczych oraz wspólne ćwiczenia, jej gospodarzem był 2. Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych.

Brytyjskie kutry patrolowe HMS DASHER, HMS EXAMPLE, HMS EXPRESS, HMS EXPLORER weszły do Portu Wojennego w Świnoujściu 28 czerwca około godziny 15.00. Podczas pobytu w Świnoujściu brytyjscy marynarze mogli poznać sprzęt i warunki służby kolegów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Przeprowadzone zostały wspólne ćwiczenia zarówno w Porcie Wojennym, na wodach Zatoki Pomorskiej oraz Zalewu Szczecińskiego. W trakcie wizyty okręty zawitały również do Szczecina. W poniedziałek, 2 lipca brytyjscy marynarze spotkali się z dowódcą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirałem Krzysztofem Zdonkiem. Wizyta w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zakończyła się we wtorek, 3 lipca.

Wizyty robocze okrętów bander państw NATO w polskich Portach Wojennych mają na celu rozwój przyjacielskich stosunków oraz wzajemne zaznajomienie się z warunkami, pracą i sprzętem marynarzy. Służą one również do wymiany doświadczeń związanych z realizacją zadań na morzu.

Źródło: 8 FOW

 

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.