Strona główna / Lokalne / Kolejna śmierć psa po spacerze. Trucizna?

Kolejna śmierć psa po spacerze. Trucizna?

Kolejny pies umarł w podejrzanych okolicznościach. Od kilku dni w Świnoujściu panuje psychoza strachu, że ktoś celowo truje zwierzęta. Kolejne przypadki śmierci psów wzbudzają niepokój wśród właścicieli. Ostrzegają się wzajemnie przed szczególnie niebezpiecznymi miejscami.

– Z naszym psem spacerowaliśmy zazwyczaj tylko w okolicach ulicy Staszica i Rybaki. W niedzielę u Mrówki pojawiły się wymioty z niestrawionym jedzeniem i lekkie drgawki, jednak nie sądziliśmy, że to coś tak poważnego – opowiada pani Kinga.

Kolejnego dnia wymioty nie ustawały, pies nie trzymał moczu, był osowiały i po prostu robił pod siebie.

– Postanowiliśmy szybko pójść do weterynarza, jednak stan jej zdrowia w drastycznym tempie pogarszał się. Nie była w stanie nic zjeść ani nawet napić się, do tego doszło wymiotowanie krwią w dużych ilościach i wydalanie przetrawionej już krwi przez odbyt. Widać było, że sprawia jej to ogromny ból. Wystraszona zadzwoniłam do doktora i nie było już wątpliwości, że to objawy poważnego zatrucia – relacjonuje właścicielka psa.

Mrówka pozostała pod opieką lekarza na noc, dostała zastrzyki z elektrolitami, do tego środek, który powodował, że nie wyemitowała i kilka innych niezbędnych zastrzyków.

Kiedy ją tam zaniosłam była niemal nieprzytomna, nie reagowała na żadne bodźce. Gdy rano przyszliśmy ją zobaczyć wydawała się być w lepszym stanie – widać było, że czuje naszą obecność, choć nie miała siły się ruszyć. Liczyliśmy, że nabierze sił i zacznie walczyć z trucizną, jednak kilka godzin, gdy przyszłam ją zobaczyć już była nieżywa – dodaje właścicielka psa.

Sprawa na tym jednak się nie skończy. Właścicielka psa ma zamiar zawiadomić policję. Weterynarz pobrał próbki, któe zostaną przeazane do badań toksykologicznych.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

3 komentarze

  1. Jeśli jest to trucizna to sytuacja jest bardzo poważna ! Jes lato i na podwórkach bawią się dzieci nawet nie chcę myśleć co się stanie jeśli dzieciak pobawi się tym. Władze miasta będąc bierne w tym temacie chyba sobie nie zdają sprawy z wagi problemu!!!

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Nakarmić tą trutką śmiecia, który rozrzuca ten syf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.