Strona główna / Lokalne / Świnoujście znów na szczycie rankingu Onet.pl

Świnoujście znów na szczycie rankingu Onet.pl

Już od 10 lat jeden z najpopularniejszych portali internetowych Onet.pl  przeprowadza na początku sezonu letniego długo oczekiwany przez turystów  ranking polskich plaż.

– Sposób jego tworzenia jest niezmienny od jego pierwszej edycji – informuje Onet.pl – Jego fundamentem jest odwiedzenie wszystkich nadmorskich kurortów tuż przed wakacjami. Obserwujemy, notujemy, rozmawiamy przede wszystkim z turystami oraz  właścicielami mniejszych i większych biznesów nad naszym morzem. Odwiedzamy ponad 70 miejscowości i kąpielisk – wszystkie praktycznie w tym samym czasie. Mamy więc wiedzę na temat tego, jak wyglądają z tzw. “pierwszej ręki”. Dzięki temu łatwiej nam je porównać, a tym samym precyzyjniej ustalić pozycję w rankingu, czyniąc go na tyle obiektywnym, na ile jest to możliwe.

O pozycji w rankingu decyduje ściśle wypracowana od lat punktacja. Najważniejsze są plaże i ich infrastrukturadalej pod uwagę brana jest różnorodność bazy noclegowej i gastronomicznejmożliwości wypoczynku aktywnego, kryte pływalnie, aquaparki oraz bogactwo imprez artystycznych, sportowych i rozrywkowych. Pod uwagę brane są także  wszelkie atrakcje, które zapewniają “przetrwanie” w czasie niepogody – zabytki, muzea, galerie i inne atrakcje, kalendarz imprez rekreacyjnych i kulturalnych proponowanych turystom.

W dziesięcioletniej edycji rankingu Świnoujście wygrywało sześciokrotnie, w ciągu ostatnich dwóch lat zajmowaliśmy drugie miejsce, by w tym roku znów powrócić na sam jego szczyt. Wyprzedziliśmy Ustkę i Kołobrzeg. Międzyzdroje zajęły 13.miejsce.

– Wielu turystów, którzy nas odwiedzają, podkreśla, że Świnoujście jest atrakcyjne nie tylko ze względu na piękną plażę, czy najcieplejszą wodę w morzu, ale również dlatego że oferuje dużo atrakcji kulturalnych, rekreacyjnych i nie sposób się tutaj nudzić – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Ranking plaż Onet.pl to kolejny sukces naszego kąpieliska.  Świnoujska plaża była  już uznawana za najlepszą na polskim wybrzeżu przez internautów, wiele wydawnictw  i portali zajmujących się turystyką. W ubiegłym roku plaża trafiła do rankingu Skyscannera,  jako jedno z dwudziestu pięciu najwspanialszych nadmorskich zakątków świata. Świnoujska plażę uznano również za jedną z ośmiu najpiękniejszych piaszczystych plaż w Europie.

Jako jedyne w Polsce, świnoujskie kąpielisko po raz 13. z rzędu zostało wyróżnione symbolem „Błękitnej Flagi” przyznawanym przez Międzynarodowe Jury w Kopenhadze kąpieliskom spełniającym najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa.

Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon. Aby móc ponownie ubiegać się o wyróżnienie, kąpieliska i mariny muszą co roku poddawać się rygorystycznym kontrolom, stale podnoszą poziom jakości świadczonych na nich usług.

– W tym roku do dyspozycji osób z niepełnosprawnościami zakupiliśmy  specjalistyczny wózek na którym osoby  te będą mogły skorzystać z kąpieli morskiej –mówi Robert Karelus

Zobacz również

Terminal Promowy w Świnoujściu przyjmie największe promy pływające po Bałtyku

Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. uczestniczył w konferencji „Perspektywy polskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.