Strona główna / Lokalne / Świnoujście znów na szczycie rankingu Onet.pl

Świnoujście znów na szczycie rankingu Onet.pl

Już od 10 lat jeden z najpopularniejszych portali internetowych Onet.pl  przeprowadza na początku sezonu letniego długo oczekiwany przez turystów  ranking polskich plaż.

– Sposób jego tworzenia jest niezmienny od jego pierwszej edycji – informuje Onet.pl – Jego fundamentem jest odwiedzenie wszystkich nadmorskich kurortów tuż przed wakacjami. Obserwujemy, notujemy, rozmawiamy przede wszystkim z turystami oraz  właścicielami mniejszych i większych biznesów nad naszym morzem. Odwiedzamy ponad 70 miejscowości i kąpielisk – wszystkie praktycznie w tym samym czasie. Mamy więc wiedzę na temat tego, jak wyglądają z tzw. “pierwszej ręki”. Dzięki temu łatwiej nam je porównać, a tym samym precyzyjniej ustalić pozycję w rankingu, czyniąc go na tyle obiektywnym, na ile jest to możliwe.

O pozycji w rankingu decyduje ściśle wypracowana od lat punktacja. Najważniejsze są plaże i ich infrastrukturadalej pod uwagę brana jest różnorodność bazy noclegowej i gastronomicznejmożliwości wypoczynku aktywnego, kryte pływalnie, aquaparki oraz bogactwo imprez artystycznych, sportowych i rozrywkowych. Pod uwagę brane są także  wszelkie atrakcje, które zapewniają “przetrwanie” w czasie niepogody – zabytki, muzea, galerie i inne atrakcje, kalendarz imprez rekreacyjnych i kulturalnych proponowanych turystom.

W dziesięcioletniej edycji rankingu Świnoujście wygrywało sześciokrotnie, w ciągu ostatnich dwóch lat zajmowaliśmy drugie miejsce, by w tym roku znów powrócić na sam jego szczyt. Wyprzedziliśmy Ustkę i Kołobrzeg. Międzyzdroje zajęły 13.miejsce.

– Wielu turystów, którzy nas odwiedzają, podkreśla, że Świnoujście jest atrakcyjne nie tylko ze względu na piękną plażę, czy najcieplejszą wodę w morzu, ale również dlatego że oferuje dużo atrakcji kulturalnych, rekreacyjnych i nie sposób się tutaj nudzić – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Ranking plaż Onet.pl to kolejny sukces naszego kąpieliska.  Świnoujska plaża była  już uznawana za najlepszą na polskim wybrzeżu przez internautów, wiele wydawnictw  i portali zajmujących się turystyką. W ubiegłym roku plaża trafiła do rankingu Skyscannera,  jako jedno z dwudziestu pięciu najwspanialszych nadmorskich zakątków świata. Świnoujska plażę uznano również za jedną z ośmiu najpiękniejszych piaszczystych plaż w Europie.

Jako jedyne w Polsce, świnoujskie kąpielisko po raz 13. z rzędu zostało wyróżnione symbolem „Błękitnej Flagi” przyznawanym przez Międzynarodowe Jury w Kopenhadze kąpieliskom spełniającym najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa.

Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon. Aby móc ponownie ubiegać się o wyróżnienie, kąpieliska i mariny muszą co roku poddawać się rygorystycznym kontrolom, stale podnoszą poziom jakości świadczonych na nich usług.

– W tym roku do dyspozycji osób z niepełnosprawnościami zakupiliśmy  specjalistyczny wózek na którym osoby  te będą mogły skorzystać z kąpieli morskiej –mówi Robert Karelus

Zobacz również

Pomoc psychologiczna na wyciągnięcie ręki. Ma zapobiegać poważniejszym kryzysom. Powstaje Regionalne Pogotowie Kryzysowe

Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy może wywołać poważny kryzys …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.