Strona główna / Lokalne / Niemcy pobierają opłatę klimatyczną od Polaków

Niemcy pobierają opłatę klimatyczną od Polaków

tym, że nasi niemieccy sąsiedzi pobierają opłatę klimatyczną (kurtaxe) pisaliśmy wielokrotnie. Za dzień, w zależności od pory roku, trzeba zapłacić pomiędzy 1 a 3 euro. Informują o tym tablice postawione na wjeździe do Niemiec od strony Polski. Wszystko po to, aby Polacy także wnosili opłaty.

Kto powinien zapłacić? Każdy kto przyjeżdża do Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. Opłatę wnosi się do specjalnych automatów ustawionych przy promenadzie. Są podobne do parkomatów. Za pieniądze z opłaty klimatycznej, niemieckie uzdrowisko utrzymuje w czystości plażę i promenadę, oferuje wiele bezpłatnych imprez rozrywkowych i sportowych, a na podstawie dowodu wpłaty proponuje zniżki w różnych firmach. Sumienności turystów pilnują specjalni kontrolerzy, którzy rutynowo zatrzymują ludzi i sprawdzają potwierdzenia wpłat.

Opłata klimatyczna jest pobierana także w Świnoujściu. Jednak egzekwowana jest wyłącznie przy zakupie miejsca noclegowego. Nie płacą jej turyści jednodniowi.

Zobacz również

Ciekawe pamiątki z przeszłości. Do czego mogły służyć?

Od niedawna w posiadaniu Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu są biedermeierowskie flakony ze szkła, pochodzące …

6 komentarzy

 1. W Niemczech obowiazek szczepienia psa na wscieklizne jest co dwa lata w Polsce co rok.Karac ich za brak waznego szczepienia.

 2. Dominacja Niemców w Swinoujsciu jest zastraszajaca.
  Czasami.czują się tak jakby byli u siebie.
  Nas Polaków u siebie prześwietlają wzrokiem,.
  U nas kontrolują rachunki w kawiarniach,jeżdżą rowerami po promenadzie a w restauracjach zachowują się b.glośno,zwłaszcza jak są w większej grupie.
  Tak,należy ustawić podobne automaty i ŕównież dokonywać kontroli wpłat.
  Niech zobaczą jak to jest przyjemnie będąc na wakacjach myśleć o biletach.
  Masę Niemców przyjeżdża do nas na zakupy,gdyż mamy dla nich jeszcze atrakcyjne ceny.Dolożyc im do każdego zakupu podatek.
  Może się zastanowią,że nie są tzw.pępkiem Świata i niech wreszcie przestaną nami Polakami pomagać.

 3. Wobec tego Swinoujscie powinno postawic dokladnie takie same automaty i pobierac oplate. Pieniadze sie przydadza chociazby na kolejne sciezki rowerowe po ktorych jezdza rowniez Niemcy lub na polatanie dziur w jezdniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.