Strona główna / Lokalne / Niemcy pobierają opłatę klimatyczną od Polaków

Niemcy pobierają opłatę klimatyczną od Polaków

tym, że nasi niemieccy sąsiedzi pobierają opłatę klimatyczną (kurtaxe) pisaliśmy wielokrotnie. Za dzień, w zależności od pory roku, trzeba zapłacić pomiędzy 1 a 3 euro. Informują o tym tablice postawione na wjeździe do Niemiec od strony Polski. Wszystko po to, aby Polacy także wnosili opłaty.

Kto powinien zapłacić? Każdy kto przyjeżdża do Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. Opłatę wnosi się do specjalnych automatów ustawionych przy promenadzie. Są podobne do parkomatów. Za pieniądze z opłaty klimatycznej, niemieckie uzdrowisko utrzymuje w czystości plażę i promenadę, oferuje wiele bezpłatnych imprez rozrywkowych i sportowych, a na podstawie dowodu wpłaty proponuje zniżki w różnych firmach. Sumienności turystów pilnują specjalni kontrolerzy, którzy rutynowo zatrzymują ludzi i sprawdzają potwierdzenia wpłat.

Opłata klimatyczna jest pobierana także w Świnoujściu. Jednak egzekwowana jest wyłącznie przy zakupie miejsca noclegowego. Nie płacą jej turyści jednodniowi.

Zobacz również

Na ul. Odrzańskiej kładą ostatnią warstwę asfaltu

Zbliża się koniec przebudowy ul. Odrzańskiej. Drogowcy układają ostatnie warstwy asfaltu. Zakończenia przebudowy jezdni pozostało …

6 komentarzy

 1. W Niemczech obowiazek szczepienia psa na wscieklizne jest co dwa lata w Polsce co rok.Karac ich za brak waznego szczepienia.

 2. Dominacja Niemców w Swinoujsciu jest zastraszajaca.
  Czasami.czują się tak jakby byli u siebie.
  Nas Polaków u siebie prześwietlają wzrokiem,.
  U nas kontrolują rachunki w kawiarniach,jeżdżą rowerami po promenadzie a w restauracjach zachowują się b.glośno,zwłaszcza jak są w większej grupie.
  Tak,należy ustawić podobne automaty i ŕównież dokonywać kontroli wpłat.
  Niech zobaczą jak to jest przyjemnie będąc na wakacjach myśleć o biletach.
  Masę Niemców przyjeżdża do nas na zakupy,gdyż mamy dla nich jeszcze atrakcyjne ceny.Dolożyc im do każdego zakupu podatek.
  Może się zastanowią,że nie są tzw.pępkiem Świata i niech wreszcie przestaną nami Polakami pomagać.

 3. Wobec tego Swinoujscie powinno postawic dokladnie takie same automaty i pobierac oplate. Pieniadze sie przydadza chociazby na kolejne sciezki rowerowe po ktorych jezdza rowniez Niemcy lub na polatanie dziur w jezdniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.