Strona główna / Lokalne / Znamy już liczbę wniosków, które wpłynęły do Budżetu Obywatelskiego

Znamy już liczbę wniosków, które wpłynęły do Budżetu Obywatelskiego

26 projektów wpłynęło w ramach kolejnej już edycji Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

– Aktualnie są one poddawane weryfikacji formalnej ,następnie zostaną ocenione pod względem merytorycznym przez poszczególne wydziały Urzędu Miasta– informuje Robert Karelus, rzecznik Prezydenta Świnoujścia – Ich wnioskodawcy – liderzy projektów, jeżeli będą jakieś wątpliwości, zostaną poproszeni o ich uzupełnienie.

W bezpośrednim głosowaniu, które odbędzie się w dniach od 10 do 28 września,  mieszkańcy zdecydują na co w 2019 roku wydać 2,2 mln złotych. Budżet jest podzielony na tzw. twarde i miękkie projekty. Pierwsze to projekty inwestycyjne. Wartość każdej ze złożonych propozycji nie mogła przekroczyć 500 tys. złotych

Drugie to przedsięwzięcia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Wartość jednego projektu w tej kategorii nie może przekroczyć 40 tys. złotych.

– Głosować na zgłoszone projekty będą mogli mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia.-dodaje Robert Karelus-  Jedna osoba będzie mogła  oddać głos na jeden projekt inwestycyjny i jeden głos na projekt prospołeczny. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować będą mogły nie tylko osoby zameldowane w mieście, ale także wszyscy ci, którzy tu mieszkają, a z różnych przyczyn nie są zameldowani.

Wszystkie dotychczasowe Budżety Obywatelskie cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno jeśli chodzi o zgłaszanie propozycji, jak i późniejsze głosowanie. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych budżetach wynosi około 9 tysięcy głosów i jest to jeden z najwyższych w kraju współczynników  udziału mieszkańców w budżecie partycypacyjnym.

BIK

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.