Strona główna / Lokalne / Debata. Jakie prawa mają w Polsce kobiety? [FILM]

Debata. Jakie prawa mają w Polsce kobiety? [FILM]

Posłanki Platformy Obywatelskiej dyskutowały w poniedziałek w kawiarni Sonata w Świnoujściu na temat praw kobiet w Polsce rządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Spotkanie z posłankami na Sejm RP to ogólnopolska akcja pn. (S)prawa Polek. Podczas spotkania parlamentarzystki Platformy Obywatelskiej rozmawiały z mieszkańcami Świnoujścia o równości, która nie może być zapisana tylko w kodeksach, o opiece zdrowotnej i prorodzinnej pomocy instytucjonalnej państwa.

Przy okazji wymieniono część rzeczy, które udało się zrealizować podczas ostatnich 8 latach rządów PO-PSL, wśród nich in vitro, standardy okołoporodowe w szpitalach, urlop rodzicielski, program „Niania”, powstanie 2,5 tys. nowych żłobków, ustawa przedszkolna, przedszkola za złotówkę, czy powstanie karty dużej rodziny.

Rozmawiano także o tym, czego oczekują dziś współczesne Polki, czy są odpowiednio szanowane ich prawa, czy państwo pomaga im na rynku pracy.

W spotkaniu w Świnoujściu udział wzięły Posłanki na Sejm RP: Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, Joanna Frydrych, Dorota Rutkowska, Krystyna Sibińska oraz Poseł Arkadiusz Marchewka.

(S)Prawa Polek Spotkanie z Posłankami na Sejm RP – Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, Joanna Frydrych, Dorota Rutkowska, Krystyna Sibińska oraz Pan Poseł Arkadiusz Marchewka – sprawy Mieszkanek 44 Wysp (y)

Opublikowany przez Koalicja Obywatelska Świnoujście Poniedziałek, 9 lipca 2018

 

Zobacz również

Grupa Morska: Składamy interpelacje w sprawie pilnych działań na Warszowie

„Na wniosek naszej koleżanki i mieszkanki Warszowa, Pani Doroty Turlejskiej zwróciliśmy się do Prezydenta o …

4 komentarze

  1. za duże i jeszcze się pultoczą perfidnie 😉

  2. Najwięcej dla kobiet robi Śliwiński!? Jego prawdziwy stosunek do kobiet widac po tym jak płaci kobietom pracującym w uzdrowisku którym zarządza psie pieniądze. Kampanię perfidną sobie robi na kobietach! ot co!

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Niech pogadają o prawach kobiet w Arabii Saudyjskiej…

  4. Jak to jakie ? Za duże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.