Strona główna / Lokalne / Odsłonięcie tablicy pamiątkowej patrona szpitala w Świnoujściu

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej patrona szpitala w Świnoujściu

10 lipca 2018 r., w samo południe odbyło się w szpitalu odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi zakładu leczniczego Janowi Gardule. Lokalny bohater, żołnierz Armii Krajowej, lekarz medycyny, pełnił przez wiele lat funkcje kierownicze w świnoujskiej służbie zdrowia.

– Szpital do roku 2008 nosił imię Alfreda Sokołowskiego. Od dziesięciu lat, decyzją ówczesnej Rady Miasta, Szpitalowi Miejskiemu w Świnoujściu patronuje Jan Garduła – informuje Dorota Konkolewska, prezes szpitala.

Pomysł upamiętnienia osoby Jana Garduły wyszedł od samych pacjentów, którzy w rozmowach z personelem szpitala pytali o patrona jednostki leczniczej. Dziś, w towarzystwie Renaty Sobczyńskiej, przedstawiciela firmy Zdrojowej Invest – fundatora tablicy oraz współpracującego niegdyś z Janem Gardułą – dr n. med. Piotrem Kowalczykiem, nastąpiło uroczyste jej odsłonięcie.

 

Zobacz również

Zamknięcie przejazdu kolejowo – drogowego

W poniedziałek 30 listopada 2020 o godzinie 11.00 zostanie zamknięty przejazd kolejowo – drogowy ul. …

5 komentarzy

  1. Pan doktor Garduła był wyjątkowo przyzwoitym człowiekiem.

  2. wspaniale 🙂

  3. Brawo. Nareszcie widać, że Szpital jest dobrze zarządzany. Prócz zwiększania ilości poradni i podnoszenia jakości usług, dbają o wygląd tego obiektu. Gratulacje i tak trzymać.

    • czekałem tylko na kolejny wpis i peany na cześć “dobrego zarządzania”, “jakości usług” itd. ostatnio byłem w tym szpitalu z prostym urazem. na szczęście później poszedłem prywatnie, bo leczyłbym uraz miesiącami, a tak zajęło to – uwaga! – tydzień. tyle na temat cudowności szpitala.

      • A ja widziałem w tym Szpitalu ludzi w krytycznym stanie na OIOM-ie, którzy po długotrwałym leczeniu wyszli z niego o własnych siłach. A inne szpitale stawiały już na tych pacjentach tzw. krzyżyk i nie bardzo chciały ich przyjąć. Jak kogoś bolą sukcesy innych to znaczy, że ma szare, usłane porażkami życie, za które wini wszystkich tylko nie siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.