Strona główna / Lokalne / Odsłonięcie tablicy pamiątkowej patrona szpitala w Świnoujściu

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej patrona szpitala w Świnoujściu

10 lipca 2018 r., w samo południe odbyło się w szpitalu odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi zakładu leczniczego Janowi Gardule. Lokalny bohater, żołnierz Armii Krajowej, lekarz medycyny, pełnił przez wiele lat funkcje kierownicze w świnoujskiej służbie zdrowia.

– Szpital do roku 2008 nosił imię Alfreda Sokołowskiego. Od dziesięciu lat, decyzją ówczesnej Rady Miasta, Szpitalowi Miejskiemu w Świnoujściu patronuje Jan Garduła – informuje Dorota Konkolewska, prezes szpitala.

Pomysł upamiętnienia osoby Jana Garduły wyszedł od samych pacjentów, którzy w rozmowach z personelem szpitala pytali o patrona jednostki leczniczej. Dziś, w towarzystwie Renaty Sobczyńskiej, przedstawiciela firmy Zdrojowej Invest – fundatora tablicy oraz współpracującego niegdyś z Janem Gardułą – dr n. med. Piotrem Kowalczykiem, nastąpiło uroczyste jej odsłonięcie.

 

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

5 komentarzy

  1. Pan doktor Garduła był wyjątkowo przyzwoitym człowiekiem.

  2. wspaniale 🙂

  3. Brawo. Nareszcie widać, że Szpital jest dobrze zarządzany. Prócz zwiększania ilości poradni i podnoszenia jakości usług, dbają o wygląd tego obiektu. Gratulacje i tak trzymać.

    • czekałem tylko na kolejny wpis i peany na cześć „dobrego zarządzania”, „jakości usług” itd. ostatnio byłem w tym szpitalu z prostym urazem. na szczęście później poszedłem prywatnie, bo leczyłbym uraz miesiącami, a tak zajęło to – uwaga! – tydzień. tyle na temat cudowności szpitala.

      • A ja widziałem w tym Szpitalu ludzi w krytycznym stanie na OIOM-ie, którzy po długotrwałym leczeniu wyszli z niego o własnych siłach. A inne szpitale stawiały już na tych pacjentach tzw. krzyżyk i nie bardzo chciały ich przyjąć. Jak kogoś bolą sukcesy innych to znaczy, że ma szare, usłane porażkami życie, za które wini wszystkich tylko nie siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.