Strona główna / Lokalne / Ulica Kościuszki. Od wtorku będzie dopuszczona do ruchu

Ulica Kościuszki. Od wtorku będzie dopuszczona do ruchu

Firma Eurovia Polska S.A. zakończyła przebudowę ulicy Kościuszki. Zwłoka spowodowana była koniecznością wykonania dodatkowych prac, których wcześniej nie można było przewidzieć.

Ujawniły się one dopiero po rozkopaniu jezdni i tego, co znajdowało się pod nią. Najważniejsza jednak informacja to, że od najbliższego wtorku ulica będzie dopuszczona do ruchu. W tej chwili, w ramach tymczasowej organizacji, dopuszczony jest tylko dojazd do posesji.

Tak, jak do tej pory ulica Kościuszki będzie jednokierunkową z wjazdem od ulicy Konstytucji 3 Maja. Ale uwaga. Prostopadła ulica Rybaki będzie teraz jednokierunkowa, co oznacza, że nie będzie można na nią wjechać od strony ulicy Kościuszki.

Istotną zmianą jest również wprowadzenie kontrapasa dla rowerzystów na całej długości ulicy Kościuszki.

– Inwestycja nie polegała tylko na wymianie nawierzchni jezdni i chodników. Obejmowała również sieci wodno – kanalizacyjne, czyli to co pod nawierzchnią – mówi Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście.

Nie wszystkie prace związane z biegnącymi w ziemi sieciami dało się przewidzieć. Część „wyszła” dopiero po rozkopaniu jezdni.

– Okazało się na przykład, że sieć wodno – kanalizacyjna jest w złym stanie technicznym na odcinku dłuższym, niż pierwotnie zakładano, doszła też wymiana kolektora sieci wodno- kanalizacyjnej – dodaje Hanna Lachowska. – Pojawiła się także kolizja z ciepłociągiem, który wcześniej nie był naniesiony na mapach. Jej likwidacja, bez uciążliwości dla mieszkańców, wiązała się z wydłużeniem terminu całej inwestycji.

Po przebudowie zostały wydzielone miejsca postojowe dla samochodów, przebudowano zjazdy, wyjazdy z dróg osiedlowych, skrzyżowania, kanalizację deszczową, powstał plac pełniący rolę parkingu oraz plac przy byłym gimnazjum nr 2. Wymieniono oświetlenie. Nasadzona zostanie także nowa zieleń, w tym drzewa i krzewy.

Koszt inwestycji to 6, 1 mln złotych. W ramach osobnej umowy cześć kosztów (ponad 400 tys. złotych) zobowiązało się pokryć Centrum Handlowe Stop Shop.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.