Strona główna / Lokalne / Zakończył się spływ kajakowy sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego

Zakończył się spływ kajakowy sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego

W ubiegły czwartek zakończył się spływ kajakowy, który był kolejnym etapem projektu Ratujemy ucząc realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego w roku 2018.

Uczestnikami były osoby, które na początku roku zostały zakwalifikowane do projektu i po odbyciu kolejnych szkoleń, prowadziły zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w świnoujskich szkołach oraz przedszkolach. Swoją przygodę na spływie rzeką Dobrzycą rozpoczęli w poniedziałek 23.07 w Nowej Wsi na Pojezierzu Drawskim. Po noclegach w Rudnicy i Ostrowcu zakończyli wiosłowanie w Tarnowie mając na koncie przepłynięte 53 kilometry.

Ostateczną metą spływu była Szwecja, gdzie podobnie jak w ubiegłym roku, ostatnia noc zaplanowana była na polu biwakowym przy Białej Kładce. W ciągu tych czterech dni cała grupa świetnie się ze sobą zintegrowała i współpracowała, co było jednym z celów tego przedsięwzięcia. Na niełatwych odcinkach rzeki musieli wykazać się umiejętnościami wiosłowania i sterowania kajakiem, które z dnia na dzień były na coraz wyższym poziomie.

Ponadto w trakcie spływu uczestnikom towarzyszyła słoneczna aura, która pozwalała na wiosłowanie do godzin wieczornych. Kolejnym i ostatnim etapem projektu Ratujemy ucząc jest przeprowadzenie zajęć i pogadanek na temat pierwszej pomocy i postępowania w przypadku zagrożenia życia wśród studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zobacz również

Poczuj wiosnę na zewnątrz i od środka – wybierz pakiet wiosennych badań

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA do 10 czerwca 2022 roku zapraszają do skorzystania z pakietów badań w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.