Strona główna / Lokalne / Seat Ateca. Hiszpański temperament pomarańczowego SUV-a [ZDJĘCIA]

Seat Ateca. Hiszpański temperament pomarańczowego SUV-a [ZDJĘCIA]

Naszpikowany elektroniką, zapewniający bezpieczeństwo jazdy, nadwozie odzwierciedlające dynamiczny charakter, wnętrze przyjazne kierowcy i pasażerom – tak w wielkim skrócie można określić SUV-a Seat Ateca. Nazwa modelu wywodzi się od hiszpańskiego miasta – w tym przypadku miasta Ateca w Aragonii.

Wnętrze Seata Ateca w wersji excellence wykonane jest z materiałów najwyższej jakości. Jest nie tylko przestronne, ale i komfortowe. Oświetlenie kabiny w różnych kolorach pozwala stworzyć idealny do jazdy – można wybierać aż pomiędzy ośmioma odcieniami, a także ustawić intensywność. Samochód ma doskonały system car audio, możliwość bezprzewodowego podłączenia telefonu, a gdy poziom baterii zbliża się do niskiego poziomu, bez problemu naładuje go bezprzewodowo po włożeniu do specjalnego schowka.

Łatwe parkowanie

Seat Ateca do małych nie należy i mogłoby się wydawać, że właścicielowi dostarczy wiele problemów z parkowaniem. Jednak okazuje się, że producenci zadbali o to, aby kierowcy nie stresowali się parkowaniem. Z kamer, która oferuje widok 360º i System Park Assist, z czujnikami ultradźwiękowymi, można z łatwością zaparkować.

Naszpikowane elektroniką

Dzięki systemowi Virtual Pedal można otworzyć bagażnik nawet trzymając siatki z zakupami w obu rękach. Wystarczy, że wykona się ruch nogą pod tylnym zderzakiem, a system wykryje go i klapa bagażnika sama się otworzy.

Nie trzeba także wyjmować  wyjmować kluczyków z kieszeni, by otworzyć auto. Wystarczy, że podejdzie się do samochodu z kluczykiem przy sobie, a on go wykryje i sam się otworzy.

Ateca odnajduje się  w każdym środowisku. Dzięki trybom jazdy Normal, Eco, Sport, Individual, Off Road i Snow przeprowadzi kierowcę bezpiecznie i komfortowo przez każdą drogę

Jazda w korku już nie bywa stresująca. SEAT Ateca ze skrzynią DSG „obserwuje” odległość od innych samochodów i kontroluje przyspieszenie, by nie dopuścić do zderzenia. Wspomaganie nagłego hamowania z kolei pomoże zatrzymać się w porę.

Dodatkowa pomoc jest zawsze mile widziana. Aktywny Tempomat ostrzega, jeśli odległość od innego auta jest zbyt mała, a Front Assist wyhamuje samochód, jeśli kierowca nie zareaguje. Ochrona pieszych wykryje w taki sam sposób osoby np. przechodzące przez jezdnię i również aktywuje hamulce.

Funkcja rozpoznawania znaków drogowych działa w parze z przednią kamerą – wykrywa ona znaki przy drodze, jak ograniczenia prędkości i zakazy, by przypomnieć o nich kierowcy w trakcie jazdy.

Ceny nowych modeli SEAT ATECA wahają się od 77 100 do 152 000 PLN. Najtańszą wersją jest SEAT Ateca 1.0 TSI Ecomotive Reference StartStop Kombi 115KM z manualna skrzynia biegów. Najdroższą wersją jest SEAT Ateca 2.0 TDI FR StartStop 4Drive DSG Kombi 190KM z automatyczna skrzynia biegów.

Dziękujemy Grupie Krotoski Cichy – autoryzowanemu dealerowi marki Seat za udostępnienie samochodu do testu.

Zobacz również

Krwiodawstwo. Nasi żołnierze oddali 30 litrów krwi dla potrzebujących saperów

Blisko 30 litrów krwi oddali żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej z 8. Flotylli Obrony …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.