Strona główna / Lokalne / Słoneczny parkrun przyciągnął 88 osób

Słoneczny parkrun przyciągnął 88 osób

Wysoka temperatura, wszędobylskie słońce oraz całkiem sporo ludzi w sportowych strojach zagościło w sobotni poranek w Parku Zdrojowym. A powodem tego poruszenia była kolejna, już 107. odsłona parkrun Świnoujście. Jako że nasze miasto i lokalizacja naszego biegu zawsze było i jest gościnne, to i dzisiaj gościliśmy zawodników z Wałbrzycha, Jaworzna, Zabrza, Poznania, Wrocławia, Rybnika, Międzylesia, Redy, Hanoveru i z niemieckiej części wyspy Uznam.

Aby uczestników dzisiejszego biegania omijały kontuzje lub inne zdrowotne niespodzianki, bezpośrednio przed biegiem o poprawne rozgrzanie ich mięśni zadbała Karolina ROMAŃSKA przeprowadzając krótką, aczkolwiek intensywną rozgrzewkę. Tuż przed samym startem w blasku fleszy i przy gromkich brawach Mariusz MAJEWSKI oraz Adam BRUDNIK odebrali okolicznościowe dyplomy za ukończenie 50 biegów Parkrun.

Następnie równo o 9.00 koordynator biegu dała sygnał do startu i tak 57 panów i 31 pań ruszyło w alejki Parku Zdrojowego, aby pokonać pięciokilometrową trasę biegu. Mimo upału i doskwierającej duchocie na swój pierwszy bieg zdecydowało się 13 osób, a 7 uczestników mimo trudnych warunków poprawiło swoje dotychczasowe rekordy. Najmniej czasu na pokonanie dystansu potrzebowali: Sylwester SWĘDROWSKI, Mikołaj ANTKOWIAK i Kamil MAZUR, a wśród pań: Agnieszka BUCHOWICZ, Małgorzata ŚLIWIŃSKA i Monika MURAWSKA. Gratulujemy zwycięzcom oraz udziału pozostałym uczestnikom. Dokładne wyniki dzisiejszego biegu można zobaczyć na http://www.parkrun.pl/swinoujs…/rezultaty/ostatnierezultaty/

Tradycyjnie ślemy ukłony w stronę naszych lokalnych partnerów, dzięki którym możemy bardziej uatrakcyjnić nasze biegi – Hotel „Trzy Wyspy”, Uzdrowisko Świnoujście S.A. oraz Stowarzyszenie Trzeźwościowe “HOL” – dziękujemy że jesteście z nami.

A już za tydzień w sobotę ponownie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby aktywnie rozpocząć weekend i zmierzyć się z pięciokilometrową trasą po parkowych alejkach na 108. parkrun Świnoujście. Nie może was tam zabraknąć a organizatorzy jak zwykle zapewnią moc pozytywnej energii oraz pół kilo endorfin dla każdego. Przybywajcie więc.

 

 

 

Zobacz również

To szczytny cel! Szpital wsparł zbiórkę żywności dla seniorów

Pracownicy Szpitala im. Jana Garduły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności dla świnoujskich seniorów. Kupili …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.